© 2021 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

Zwrot podatku z Niemiec

W Niemczech mieszka i pracuje już ponad 2 000 000 Polaków wg. Zensusdatenbank – Ergebnisse des Zensus 2011, lecz wielu z nich dalej nie rozlicza się z lokalnym Fiskusem. Dlaczego, jeżeli możemy otrzymać zwrot podatku z Niemiec nawet do czterech lat wstecz!

Jedna, stała praca w Niemczech

Będąc zatrudnionym w Niemczech samotnie, nie musimy się rozliczać z Urzędem Skarbowym. Jest to dobrowolne. W przypadku, gdy pracujemy i mieszkamy razem ze współmałżonkiem i pracujemy na 3/5 klasach podatkowych, wówczas jest to nawet pożądane. Republika Federalna Niemiec doceni, że żyjemy w zalegalizowanym związku małżeńskim.

Pracowałem w Niemczech i co mogę zyskać od Finanzamtu?

90% złożonych zeznań podatkowych kończy się zwrotem podatku do nawet 1100€! Co możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu?

  • Koszty dojazdów do pracy powyżej 15 km,
  • Koszty zakwaterowanie na terenie Niemiec,
  • Koszty związane z rodziną oraz zdrowiem (np. medykamenty).

Czy wiesz, że jeżeli dojeżdżasz do pracy codziennie (liczymy ok. 220 dni roboczych) 15 km, przysługuje Ci 30 centów zwrotu za każdy przejechany kilometr. Oznacza to, że na samych dojazdach jesteśmy w stanie odzyskać aż 990 EUR za rok!

Wystarczy, że zbierasz i kserujesz wszystkie paragony poświadczające zakup paliwa, leków oraz rachunki, które otrzymujesz od najemcy za mieszkanie.

Dlaczego wielu ludzi nie decyduje się na zwrot podatku z Niemiec?

Problem tkwi w tym, że bardzo wielu Polaków nie zna na tyle języka niemieckiego, aby wypełnić formularze, załączyć odpowiednie dokumenty. Z pomocą przychodzą nam doradcy podatkowi oraz biura rachunkowe, które za niewielką opłatą pozwolą nam odzyskać nasz zwrotu podatku z Niemiec.

Chciałbyś odzyskać część zapłaconego podatku? Zaufaj specjalistom i wypełnij poniższy formularz, a wkrótce skontaktują się z Tobą specjaliści, którzy pomogą Ci odzyskać Twój podatek z Niemiec!

Formularz zgłoszeniowy <-Kliknij tutaj

 

Zwrot podatku z Niemiec

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

20 lipca 2021
Gdy spojrzymy na porównanie minimalnych stawek wynagrodzeń w Europie, to Holandia znajduje się na dość wysokim miejscu. Ile dokładnie wynosi minimalna stawka krajowa w Holandii w 2021 roku? Dowiedz się
29 czerwca 2021
Zapewne zastanawiasz się teraz nad wyjazdem do pracy w Holandii. Przeszukujesz różne strony z ogłoszeniami o pracę dla siebie, par, grup i porównujesz różne oferty, aby wybrać tą najlepszą. Jeżeli
13 maja 2021
Już prawie tydzień temu Instytut Kocha (RKI) ogłosił zmianę kwalifikacji Polski z obszaru o wysokim ryzyku zagrożenia (Hochrisikogebiet) na zwykły obszar ryzyka (Risikogebiet) od 9.05.2021, co skutkować będzie zniesieniem konieczności
zwrot-podatku-z-niemiec
19 maja 2020
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów