Zwrot podatku z Niemiec

W Niemczech mieszka i pracuje już ponad 2 000 000 Polaków wg. Zensusdatenbank – Ergebnisse des Zensus 2011, lecz wielu z nich dalej nie rozlicza się z lokalnym Fiskusem. Dlaczego, jeżeli możemy otrzymać zwrot podatku z Niemiec nawet do czterech lat wstecz!

Jedna, stała praca w Niemczech

Będąc zatrudnionym w Niemczech samotnie, nie musimy się rozliczać z Urzędem Skarbowym. Jest to dobrowolne. W przypadku, gdy pracujemy i mieszkamy razem ze współmałżonkiem i pracujemy na 3/5 klasach podatkowych, wówczas jest to nawet pożądane. Republika Federalna Niemiec doceni, że żyjemy w zalegalizowanym związku małżeńskim.

Pracowałem w Niemczech i co mogę zyskać od Finanzamtu?

90% złożonych zeznań podatkowych kończy się zwrotem podatku do nawet 1100€! Co możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu?

  • Koszty dojazdów do pracy powyżej 15 km,
  • Koszty zakwaterowanie na terenie Niemiec,
  • Koszty związane z rodziną oraz zdrowiem (np. medykamenty).

Czy wiesz, że jeżeli dojeżdżasz do pracy codziennie (liczymy ok. 220 dni roboczych) 15 km, przysługuje Ci 30 centów zwrotu za każdy przejechany kilometr. Oznacza to, że na samych dojazdach jesteśmy w stanie odzyskać aż 990 EUR za rok!

Wystarczy, że zbierasz i kserujesz wszystkie paragony poświadczające zakup paliwa, leków oraz rachunki, które otrzymujesz od najemcy za mieszkanie.

Dlaczego wielu ludzi nie decyduje się na zwrot podatku z Niemiec?

Problem tkwi w tym, że bardzo wielu Polaków nie zna na tyle języka niemieckiego, aby wypełnić formularze, załączyć odpowiednie dokumenty. Z pomocą przychodzą nam doradcy podatkowi oraz biura rachunkowe, które za niewielką opłatą pozwolą nam odzyskać nasz zwrotu podatku z Niemiec.

Chciałbyś odzyskać część zapłaconego podatku? Zaufaj specjalistom i wypełnij poniższy formularz, a wkrótce skontaktują się z Tobą specjaliści, którzy pomogą Ci odzyskać Twój podatek z Niemiec!

Formularz zgłoszeniowy <-Kliknij tutaj

 

Zwrot podatku z Niemiec

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

06 lipca 2020
Jeżeli W tym krótkim artykule przekażemy Ci podstawowe informacje, dotyczące rozpoczęcia pracy w Holandii. Postaramy się przekazać wszystkie najważniejsze informacje o warunkach zatrudnienia, zakwaterowaniu, czasie pracy oraz wynagrodzeniu. Jesteśmy transparentni
22 maja 2020
Trwa bardzo niespokojny okres w naszym życiu. Pandemia COVID-19 pozbawiła wielu ludzi pracy. Na dzień 19.05.2020 bezrobocie w Polsce wyniosło 5,7% a to dopiero początek wzrostu, ponieważ części pracowników okres
21 maja 2020
  Gasnąca epidemia choroby COVID-19 spowodowana nowym koronawirusem, która opanowała cały świat, pozwala na częściowe znoszenie obostrzeń państw europejskich, które były nałożone nawet dwa miesiące temu. Już od poniedziałku swobodnie możemy
zwrot-podatku-z-niemiec
19 maja 2020
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów

© 2020 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en