© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

Już prawie tydzień temu Instytut Kocha (RKI) ogłosił zmianę kwalifikacji Polski z obszaru o wysokim ryzyku zagrożenia (Hochrisikogebiet) na zwykły obszar ryzyka (Risikogebiet) od 9.05.2021, co skutkować będzie zniesieniem konieczności wykonania testu na COVID-19 przed wjazdem do Niemiec od 18.05.2021. Dlaczego dopiero od 18.05.2021? Wynika to z tego, że do 8.05.2021 włącznie Polska była klasyfikowana jako obszar wysokiego ryzyka, a osoby, które przebywały w krajach wysokiego ryzyka w ostatnich 10 dniach poprzedzających wjazd muszą stosować się jeszcze do surowszych zasad wjazdu (konieczność wykonania testu na COVID-19). Pamiętaj jednak, że i tak test na COVID-19 musi być wykonany do maksymalnie 48h po wjeździe do Niemiec.

Co więcej od 13.05.2021 (dla osób przebywających w Polsce do 8.05.2021 od 19.05.2021) są planowane kolejne zmiany dotyczące zasad wjazdu do Niemiec i zwolnień z 10-o dniowej kwarantanny. Co więc się zmienia?

W skrócie: ma być łatwiej

Od 19.05.2021 będzie można zostać zwolnionym z odbywania 10-o dniowej kwarantanny. Kto jest zwolniony z odbywania kwarantanny w Niemczech od 19.05.2021? Czytaj dalej!

  • Osoby, które zostały w pełni zaszczepione (dwoma dawkami w przypadku szczepionek AstraZeneca, Moderna, Pfizer oraz jedną dawką firmy Johnson&Johnson) oraz posiadają zaświadczenie szczepienia wydane w j. angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim lub hiszpańskim. UWAGA! Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba w pełni zaszczepiona to ta, która przyjęła drugą dawkę szczepionki (lub jedną dawkę szczepionki Johnson&Johnson) przynajmniej 14 dni przed przekroczeniem granicy. Jako osoby zaszczepione będą traktowane również osoby, które są ozdrowieńcami i przyjęły jedną dawkę szczepienia. Zaświadczenie szczepienia możesz pobrać ze swojego konta pacjenta.

  • Ozdrowieńcy, którzy ostatni pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymali 28 dni przed planowanym dniem wjazdu do Niemiec. Ozdrowieńcem jest uznawana maksymalnie przez 6 miesięcy od daty ostatniego pozytywnego wyniku testu na COVID-19. A jak udowodnić, że jest się ozdrowieńcem? Najprościej pobrać zaświadczenie o przebytym COVID-19 z konta pacjenta. Można również wykonać specjalistyczne testy potwierdzające przebycie choroby COVID-19. UWAGA! Tak, jak w przypadku zaświadczenia o szczepieniu, zaświadczenie o przebyciu COVID-19 musi być również wydane w jednym z w/w języków.

  • Osoby, które posiadają negatywny wynik testu na COVID-19 wykonanego maksymalnie 48h przed planowanym wjazdem oraz spełniający wymagania Instytutu Kocha. Oczywiście wynik musi zostać przetłumaczony przysięgle (lub wydany) w j. angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim lub hiszpańskim.

 

Jak zgłosić bycie zaszczepionym, ozdrowieńcem, czy posiadane negatywnego wyniku testu na COVID-19?

Oczywiście w dalszym ciągu każda osoba wjeżdżająca do Niemiec (nie dotyczy tranzytu) musi zarejestrować swój pobyt na stronie einreiseanmeldung.de. Osoba, która nie wykona testu na COVID-19 w Polsce musi wykonać go do 48h po przyjeździe do Niemiec i przekazać jego wynik lokalnemu urzędowi ds. zdrowia celem zwolnienia z kwarantanny.

Jeżeli posiadasz negatywny wynik testu na COVID-19, który był wykonywany maksymalnie 48h przed wjazdem do Niemiec, masz zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem lub potwierdzenie zaszczepienia (ostatnia dawka 14 dni przed wjazdem) przetłumaczone lub wydane w jednym z w/w języków to możesz dodać ten dokument jako załącznik do formularza wjazdowego i wówczas zostajesz zwolniony(a) z odbywania kwarantanny. Wymagane dokumenty zabierz również ze sobą na wypadek kontroli.

 

Jesteś już po szczepieniu albo przebyłeś(-aś) COVID-19 lub jesteś gotowy(a) do wykonania testu na COVID-19 (ceny ok. 160 zł z tłumaczeniem)? Mamy dla Ciebie pracę w Niemczech!

Poznaj nasze oferty pracy na stronie: https://www.uppeo.com.pl/oferty-pracy-za-granica aplikuj i wyjedź już od 19.05.2021!

 

   Oferty pracy za granicą   

 

Przygotowaliśmy również dla Was podsumowanie zasad wjazdu i odbywania kwarantanny dla wszystkich landów. Poniżej będziemy dla Was codziennie aktualizować najważniejsze informacje potwierdzone przez lokalne władze

Kwarantanna w Niemczech: Nadrenia Północna-Westfalia, Dolna Saksonia, Bawaria, Saksonia, Saksonia-Anhalt, Brandenburgia, Meklemburgia Pomorze-Przednie, Hesja, Kraj Saary, Nadrenia-Palatynat, Turyngia, Brema, Hamburg, Szelzwik-Holsztyn (Schleswig-Holstein)

UWAGA! Aktualne obostrzenia w Niemczech potwierdzaj dodatkowo na stronach urzędu ds. zdrowia w Niemczech oraz zaktualizowanych stronach www.gov.pl. Artykuł jest aktualny na dzień 13.05.2021.

Źródło: www.gov.pl

 

UWAGA! Zmiany zasad wjazdu do Niemiec od 19.05.2021!

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

12 lipca 2022
Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w szczycie sezonu rośnie liczba ofert pracy w Niemczech dla fachowców.  Ile zarabia się w Niemczech w 2022 roku i jakie
22 października 2021
Planujesz wyjechać w najbliższym czasie do Holandii? Sprawdź, jakie są aktualne zasady wjazdu i czy po przyjeździe czeka Cię kwarantanna! Sprawdzone informacje o zasadach wjazdu do Holandii. Dowiedz się, czy
23 sierpnia 2021
Szukasz pracy w Holandii? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych ofert pracy również bez znajomości języka angielskiego oraz z zakwaterowaniem dla par. Jeżeli szukasz pracy w grupie lub dla par to
wjazd-do-niemiec-covid-19
13 maja 2021
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów