© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
 1. pl
 2. en

AKTUALIZACJA: 13.04.2021

W tym krótkim artykule przekażemy Ci podstawowe informacje, dotyczące rozpoczęcia pracy w Holandii. Postaramy się przekazać wszystkie najważniejsze informacje o warunkach zatrudnienia, zakwaterowaniu, czasie pracy oraz wynagrodzeniu. Jesteśmy transparentni i nic nie ukrywamy, dlatego wszystkie najważniejsze informacje przed rozpoczęciem pracy w Holandii przekazujemy Ci własnie w formie tego artykuły.

Praca w Holandii - co zabrać ze sobą?

Wyjeżdżasz za granicę, więc musisz zabrać ze sobą kilka rzeczy codziennego użytku. Wiadomo, że Ty najlepiej wiesz, czego potrzebujesz, ale przygotowaliśmy taką krótką listę, co koniecznie musisz zabrać ze sobą:

 • ważny dowód osobisty lub paszport,

 • umowę skierowania do pracy za granicą,

 • informator,

 • kołdrę, poduszkę i własną pościel,

 • garnki, sztućce, talerze, kubki, szklanki, patelnie itp.,

 • ubrania i środki higieny osobistej,

 • ubrania robocze na pierwsze dni pracy,

 • jeżeli będziesz pracować na zewnątrz: gumowce, ubrania przeciwdeszczowe.

 

Praca w Holandii - Podstawowe informacje o miejscu pracy

Będziesz pracować jako pracownik fizyczny w Holandii. Oznacza to, że będziesz pracował na sortowniach warzyw i owoców (np. sortownie borówek, arbuzów, melonów, czy szparagów) jak również konserw. Prowadzimy aktualnie rekrutacje do miejscowości Venlo oraz Eindhoven. Przykładowe zdjęcia oraz filmy z miejsc pracy otrzymasz od naszego rekrutera.

Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Bo jesteśmy transparentni, nie obiecujemy „złotych gór” a mówimy, jak jest w rzeczywistości. Jak zapewne wiesz, pracownik fizyczny w Holandii jest zatrudniany w niepełnym wymiarze godzin. Oznacza to, że w przypadku zatrudnienia na początkowych fazach zgodnych (np. A) z CAO (Zbiorowym Układem Pracy) Twój czas pracy może być nieregularny a ilość godzin może się różnić każdego dnia. Aktualnie możesz jechać np. na sortowanie borówek, ale jeżeli tam będzie zbyt mało godzin dla Ciebie, możesz przejść do innej firmy np. na sortowanie konserw. Zatrudnienie przez agencję pracy w Holandii nie daję Ci gwarancji pracy na jednym stanowisku pracy lub miejscu. Jeżeli w jednym miejscu praca się skończy, agencja zapewni Ci inne miejsce pracy, tak abyś miał zawsze godziny pracy. Co dokładnie będziesz robić? Sortować warzywa, owoce zgodnie z ustalonymi standardami, z którymi zapoznasz się przy rozpoczęciu pracy. Dodatkowo będziesz układać skrzynki z towarami oraz przemieszczać je po magazynie. Pracuje się od poniedziałku do piątku, czasem również w soboty. 

 

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie wynosi od 9,72€ brutto / godzinę przy 40 godzinach pracy w tygodniu. Wynagrodzenie jest przelewane na konto walutowe (może być polskie lub Revolut) prowadzone w EURO do końca tygodnia, następującego po tygodniu, w którym pracownik nabył prawo do wynagrodzenia. Oznacza to, że jeżeli przyjeżdżasz w sobotę, rozpoczynasz pracę w poniedziałek to wynagrodzenie za ten tydzień pracy otrzymasz do następnego piątku. Nie ma możliwości pobrania wcześniej zaliczki. W zależności od ilości godzin wynagrodzenie średnio wynosi od 250€ do 300€ netto po opodatkowaniu, odliczeniu kosztów zakwaterowania (maksymalnie 99,95 EUR brutto) i ubezpieczenia, które wynosi aktualnie, maks. 26 EUR netto tygodniowo. Firma załatwia również częściowy zwrot podatku za posiadanie stałego miejsca zakwaterowania w Polsce, to dodatkowo od 10€ do 50€ netto tygodniowo. W naszych ofertach pracy obowiązuje tzw. „wiekówka”. Oznacza to, że wynagrodzenie jest uzależnione od ukończonego roku życia, natomiast nasi pracodawcy gwarantują wszystkim min. 5,80€ netto po wszystkich odliczeniach, tzn. że przy 40h godzinach pracy nie otrzymasz mniej (po podatkach i zakwaterowaniu) niż 232€ netto, nawet jeżeli masz tylko 18 lat. Musisz również mieć buty robocze do pracy na magazynie. Jeżeli takich nie masz, koszt takich butów wynosi jednorazowo 25€.

Do wynagrodzenia dochodzi dodatek wakacyjni min. 8% za każdego przepracowane 40 godzin. Wyżywienie jest we własnym zakresie. Transport na miejscu zapewnia pracodawca.
Pamiętaj o napisaniu wypowiedzenia, jeżeli chcesz zakończyć współpracę. Jesteś dorosłym, dojrzałym człowiekiem, który musi dbać o takie rzeczy.

 

Zakwaterowanie

Wszyscy kandydaci przyjeżdżają w piątek, sobotę lub niedzielę do jednego, wyznaczonego miejsca. Większość hoteli znajduje się jednak w Niemczech, tuż przy granicy z Holandią. Plusem tego zakwaterowania jest to, że w Niemczech ceny żywności są niższe niż w Holandii, dzięki czemu zaoszczędzisz więcej. Jeżeli masz własne zakwaterowanie, wówczas koszt hotelu nie będzie Ci potrącany z wynagrodzenia oczywiście. Pamiętaj, że osoby z własnym zakwaterowaniem lub aktualnie przebywające na terytorium Holandii muszą obowiązkowo zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną do biura.

Na hotelach pracowniczych znajdują się łazienki, kuchnie, pralnie. Każde pomieszczenie jest przeznaczone dla maksymalnie 8 osób, więc im więcej osób mieszka w hotelu, tym więcej jest łazienek, kuchni, pralni. Na terenie hotelu obowiązuje cisza nocna od 22:00 do 6:00, której należy bezwzględnie przestrzegać. Zakazane jest również niszczenie mienia oraz zakłócenia miru domowego. Każdy mieszkaniec jest zobowiązany dbać o czystość wszystkich wspólnych pomieszczeń oraz pokoju. W przypadku stwierdzenia braku właściwego zachowywania się w hotelu, pracownik może zostać wydalony z miejsca zakwaterowania. Każdy pokój jest wyposażony w szafki, łóżka (bez pościeli i kołdry) oraz stoły z krzesłami. Aby wejść do pokoju nie musisz posiadać klucza. Na klamkach znajduje się klawiatura, na której wpisujesz indywidualny kod, aby wejść do pokoju. Nie przekazuj kodu osobie niezamieszkałej w Twoim pokoju! Poniżej przedstawiamy zdjęcia hoteli, w których są kwaterowani pracownicy. Aktualnie oferujemy zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (również dla par) oraz 4-osobowych.

 

                   

 

Czas pracy

Czas pracy jest planowany przez tzw. plannera. Codziennie na Twój adres e-mail będzie przesyłany grafik na kolejny dzień lub dni. Sprawdzaj codziennie swój adres e-mail. Czas pracy nie jest stały. Jednego dnia możesz rozpocząć pracę o 8:00 i pracować do 16:00, kolejnego zacząć o 9:00 i pracować do 15:00, a trzeciego zacząć pracę o 15:00 i pracować do 20:00. Najlepsi pracownicy, na których można polegać i którym można zaufać dostają stały czas pracy oraz gwarantowane ilości godzin. Pracodawca musi sprawdzić, czy może na Tobie polegać, czy będziesz codziennie przychodzić do pracy, czy nie wystawisz go i stwierdzisz, że "akurat dzisiaj” nie możesz przyjść. 

Dodatkowe informacje

Jak już wiesz, czas pracy jest nieregularny, ale jeżeli będziesz pracownikiem, na którym można polegać, pracodawca zagwarantuje Ci godziny. Masz również możliwość rozwoju długoterminowej pracy, awansu. 

Zakwaterowanie jest płatne maksymalnie 99,95 EUR brutto tygodniowo. Jeżeli nie pracujesz, nie płacisz za zakwaterowanie. Za te dni koszt nie będzie Ci potrącony. To zagwarantuje Ci bezpieczeństwo w przypadku słabszego sezonu, nie będziesz musiał(a) płacić za mieszkanie. W dodatku pracodawca może Ci zmniejszyć koszt zakwaterowania lub nawet obniżyć do 0 EUR tygodniowo, jeżeli będziesz stabilnym pracownikiem, który będzie pracować dłużej np. 6 miesięcy bez problemów.

Jeżeli przyjeżdżasz do Holandii własnym autem, musisz pamiętać o opłacaniu podatku za niego. Aktualną wysokość podatku oraz terminy rejestracji znajdziesz na stronach rządowych. Jeżeli nie masz własnego transportu, możesz korzystać z lokalnego transportu, którego maksymalny koszt wynosi 70€ tygodniowo.

Aktualnie ubezpieczenie zdrowotne kosztuje ok. 26 EUR netto tygodniowo. Możesz również wnioskować o dofinansowanie ubezpieczenia przez władze niderlandzkie. Możesz uzyskać nawet 99 EUR dofinansowania miesięcznie, jeżeli rocznie nie zarabiasz więcej niż 21 000 EUR brutto. Szczegóły znajdziesz na stronach rządowych.

No i pamiętaj, nawet jeżeli korzystasz z lokalnego transportu, zakwaterowania i masz firmowe ubezpieczenie, zarobki wynoszą i tak w okolicach 250-300€ netto (na rękę) tygodniowo.

Jeżeli podjąłeś / podjęłaś już decyzję o chęci rozpoczęcia pracy, wyślij do nas aplikację - https://www.uppeo.com.pl/aplikuj
 

  APLIKUJ  

Wszystko, co musisz wiedzieć, wyjeżdżając od nas do pracy w Venlo!

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

12 lipca 2022
Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w szczycie sezonu rośnie liczba ofert pracy w Niemczech dla fachowców.  Ile zarabia się w Niemczech w 2022 roku i jakie
22 października 2021
Planujesz wyjechać w najbliższym czasie do Holandii? Sprawdź, jakie są aktualne zasady wjazdu i czy po przyjeździe czeka Cię kwarantanna! Sprawdzone informacje o zasadach wjazdu do Holandii. Dowiedz się, czy
23 sierpnia 2021
Szukasz pracy w Holandii? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych ofert pracy również bez znajomości języka angielskiego oraz z zakwaterowaniem dla par. Jeżeli szukasz pracy w grupie lub dla par to
sortowanie-warzyw-w-holandii
13 kwietnia 2021
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
 1. pl
 2. en

Wróć do listy artykułów