© 2021 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
 1. pl
 2. en

AKTUALIZACJA: 13.04.2021

Zapewne widzisz wiele ogłoszeń o pracy w Haren dostępnych w Internecie. To jedna z wielu ofe Zastanawiasz się, co to za praca i dlaczego tak dużo osób jest potrzebnych na miejscu? My znamy odpowiedzi na te, jak i inne pytania. Przeczytaj nasz krótki artykuł o ofercie pracy w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego i dowiedz się, co to za praca, ile zarobisz, gdzie będziesz mieszkać i dlaczego tak dużo osób jest tam potrzebnych! Pamiętaj, że to oferta, która nie wymaga od Ciebie specjalnych kwalifikacji, znajomości języka niemieckiego, czy własnego auta. Oferta jest skierowana dla każdego bez względu na wiek i płeć. Dowiedz się więcej o pracy na tzw. "kurczakach" w Haren i Twist!

Dużo ogłoszeń, dużo chętnych, dlaczego?

Zakłady mięsne w Haren i okolicy to duże przedsiębiorstwa, które eksportują wyroby mięsne na całą Europę i nie tylko. Wyobraź sobie sobie produkcję, która musi zaspokoić potrzeby wielu państw w maksymalnie krótkim czasie. To odpowiedź na pytanie, dlaczego tak wielu pracowników potrzeba w jednej firmie, ale dlaczego tak wiele ogłoszeń widać każdego dnia? W związku z tym, że to bardzo duży zakład pracy, rekrutacje prowadzi tam wiele firm - nie tylko jedna. Warunki pomiędzy konkretnymi firmami mogą się znacznie różnić, dlatego zawsze zweryfikuj swojego potencjalnego pracodawcę jeszcze przed wyjazdem. Uppeo s.c. jeszcze przed wyjazdem podpisuje umowy z kandydatami z gwarancją warunków na miejscu. Nasi kandydaci nie jadą tam w ciemno. Każdy otrzymuje od nas informator dotyczący warunków pracy, wynagrodzenia oraz szczegółów, które nie zawsze są udostępniane przez firmy zatrudniające na miejscu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W związku z panującą pandemią COVID-19 i zapewnieniem bezpieczeństwa pracy naszych pracowników przed rozpoczęciem pracy, pracodawca przygotował procedury mające na celu obniżenie ryzyka zachorowania pracowników:

 1. Pracownicy przyjeżdżają w środy lub niedzielę na miejsce zakwaterowania wskazane przez firmę. Jest to pensjonat, pokoje dwuosobowe z łazienkami.
 2. Następnie pracownicy przechodzą dwa testy na COVID-19. W przypadku osób, które przyjeżdżają w środę, testy są przeprowadzane w czwartek, a następne w sobotę. W przypadku osób, które przyjeżdżają w niedzielę, testy są przeprowadzane w poniedziałek, następnie w czwartek.
 3. Po dwóch negatywnych wynikach pracownicy są umawiani na szkolenie w firmie, które trwa jeden dzień. Szkolenia są przeprowadzane we wtorki dla osób przyjeżdżających w środę i w poniedziałki po negatywnych wynikach testów dla osób, które przyjechały w niedzielę,
 4. Czas pomiędzy przyjazdem, zakwaterowaniem w pensjonacie a rozpoczęciem pracy wynosi od min. 7 dni do 9 dni w zależności od terminów przeprowadzanych testów.
 5. Zakwaterowanie na czas przeprowadzania testów, jak i same testy na COVID-19 są opłacone przez pracodawcę i nie ponoszą Państwo z tym żadnych kosztów.
 6. Proszę być przygotowanym finansowo na te  7-9 dni. W tym okresie nie jest możliwe pobieranie żadnych zaliczek.
 7. W oczekiwaniu na wyniki testów nie są Państwo zobowiązani do siedzenia w pokoju, hotelu, jednak prosimy o ograniczenie kontaktów z innymi osobami.
 8. Po szkoleniu są Państwo przekwaterowywani do właściwego hotelu, również z pokojami dwuosobowymi.

 

Haren. Co to za praca?

Jak przejdziesz u nas proces rekrutacji, to będziesz pracować jako pracownik fizyczny w zakładzie produkcyjnym, który zajmuje się obróbką mięsa drobiowego. Zakład mieści się w Haren, w kraju związkowym Dolna Saksonia. Nasi pracownicy pracują przy wykrajaniu części całego kurczaka, obróbce, marynowaniu, pakowaniu gotowych wyrobów, czy też pakietowaniu całych kurczaków celem łatwiejszego transportu. Stanowisko pracy nie wymaga wcześniejszego doświadczenia, jak również znajomości jakiegokolwiek języka obcego. Musisz mieć na uwadze, że jest to praca fizyczna, stojąca, zmianowa, gdzie zmiany trwają po 9-10h. Na miejscu pracy zostanie Ci przydzielony koordynator, który odpowiada za kontakt w miejscu pracy. Jeżeli masz problemy związane z zatrudnieniem, koordynator jest pierwszą osobą kontaktową. Koordynator może Ci również pomóc przy założeniu konta w PostBanku. Pierwsza umowa (niemiecka) jest podpisywana na okres 6 miesięcy z możliwością późniejszego przedłużenia lub przejścia bezpośrednio po firmę, co wiąże się z podniesieniem wynagrodzenia. Ubezpieczenie otrzymasz przez firmę VIACTIV. Transport na miejscu odbywa się samochodami firmowymi. Transport jest płatny, a miesięczny koszt wynosi 50 EUR. Jeżeli masz czynne prawo jazdy kat. B, masz możliwość zaangażowania się w transport pracowników i uzyskania premii w wysokości nawet 250 EUR miesięcznie. Pracodawca zapewnia również zakwaterowanie o dobrym standardzie, tj. pokoje dwuosobowe z dostępem do łazienki oraz kuchni zgodnie z obowiązującymi przepisami w Republice Federalnej Niemiec. Koszt zakwaterowania wynosi tylko 250 EUR miesięcznie. Rozumiemy obawy przed rozpoczęciem pierwszej pracy za granicą, dlatego Istnieje możliwość rozpoczęcia pracy w parze lub w grupie i otrzymania wspólnego zakwaterowania. Kandydaci przyjeżdżają przez weekend na wskazany adres przez nas, a rozpoczynają pracę od poniedziałku. Ubranie robocze zapewnia pracodawca.

Czas pracy

Praca odbywa się w systemie dwuzmianowym; jeden tydzień na rano, jeden tydzień na popołudnie. Poniżej przedstawiamy dostępne zmiany dla pracowników:

 1. Zmiana poranna – od 6:00 do 15:00 lub 7:00 do 16:00 + sobota
 2. Zmiana popołudniowa – od 15:00 do 1:00 lub 16:00 do 2:00 bez soboty

Za nadgodziny, godziny nocne, pracę w soboty otrzymujesz dodatki zgodnie z niemieckim kodeksem pracy.

Wszystko fajnie, ale ile tam się zarabia?

Stawka godzinowa podstawowa bez dodatków wynosi 12,00 brutto. Oczywiście pracując w godzinach nocnych, nadgodzinach, czy dni wolne o pracy otrzymasz dodatki zgodne z prawem pracy w Niemczech, co znacznie podwyższy Twoje wynagrodzenie. Co najważniejsze - masz pewność długoterminowej i stabilnej pracy. Już po 3 miesiącach otrzymasz podwyżkę na 12,50€ brutto a potem kolejną na 13,00€! Kiedy? To zależy od Twoich wyników i podejścia do pracy!

Wynagrodzenie jest przelewane na konto niemieckie. Wynagrodzenie jest płatne w terminie do 15-ego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracownik nabył prawo do wynagrodzenia. Oznacza to, że wynagrodzenie za np. wrzesień otrzymasz do 15-ego października. Niestety nie ma możliwości pobierania zaliczek, dlatego musisz być przygotowany(a) finansowo do pierwszej wypłaty. Ale to ma również swoje plusy! Otrzymasz pełną wypłatę niepomniejszoną o wcześniejsze zaliczki - czy nie będzie to wyglądało lepiej?

Stawka podstawowa bez względu na wiek wynosi 12,00€ brutto, po 3 miesiącach pracy otrzymasz podwyżkę na 12,50€ brutto i będziesz pracować na stałej umowie. Nie podajemy wynagrodzenia netto (czyt. „na rękę”) ze względu na to, że w Niemczech obowiązują klasy podatkowe (tj. „Steuerklasse”), których jest 6. Nie wiesz, do której należysz? Nie martw się! Przeczytaj nasz artykuł dotyczący klas podatkowych w Niemczech. 

Jeżeli pracowałeś już w Niemczech i wiesz, do jakiej klasy podatkowej należysz, jakie ulgi podatkowe Ci się należą, z łatwością obliczysz swoją stawkę netto. Wynagrodzenie netto możesz spróbować policzyć samodzielnie! Poznaj nasz kalkulator brutto - netto w Niemczech i policz swoje wynagrodzenie! Pamiętaj, aby od wynagrodzenia netto odjąć koszty zakwaterowania oraz transportu. Pracując w Niemczech musisz rocznie rozliczyć się z zapłaconego podatku, możesz dzięki temu zyskać wysoki zwrot podatku. W przypadku choroby zbieraj również paragony z apteki, które mają wpływ na obniżenie podatku. Jeżeli potrzebujesz pomocy w rozliczeniu się z Finanzamtem, skontaktuj się z naszym biurem w Katowicach lub wyślij zapytanie dotyczące rozliczenia podatku w Niemczech w naszym formularzu. Pracując w Niemczech masz również prawo do pobierania pełnego Kindergeld, jeżeli Twój potomek mieszka w Niemczech lub jeżeli przebywa w Polsce otrzymywać Kindergeld pomniejszone o 500+, które jest wypłacane w Polsce.

Zakwaterowanie i dojazd. Gdzie mieszkają pracownicy?

Wszyscy kandydaci przyjeżdżają przez weekend pod wskazany adres przez rekrutera. Po przyjeździe kandydaci są kwaterowani przez koordynatora w pokojach dwuosobowych. Jeżeli posiadasz własne zakwaterowanie, koszt miesięczny za zakwaterowanie nie będzie Ci potrącany z wypłaty. Pamiętaj, że w hotelu pracowniczym obowiązuje cisza nocna od 22:00 do 6:00. Zachowanie niezgodne z normami społecznymi, zakłócanie miru domowego, niszczenie mienia lub inne zachowanie negatywnie wpływające na współlokatorów stanowi podstawę do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym oraz wydaniu decyzji o opuszczeniu miejsca zakwaterowania. Na hotelach pracowniczych znajdują się łazienki, kuchnie, pralnie. Każde pomieszczenie jest przeznaczone dla maksymalnie 8 osób, więc im więcej osób mieszka w hotelu, tym więcej jest łazienek, kuchni, pralni. Każdy mieszkaniec jest zobowiązany dbać o czystość wszystkich wspólnych pomieszczeń oraz pokoju. Każdy pokój jest wyposażony w szafki, łóżka (bez pościeli i kołdry) oraz stoły z krzesłami. Na miejscu jest dostępnych 16 lokalizacji, dlatego załączamy przykładowe zdjęcia zakwaterowania z jednej z dostępnych lokalizacji.

        

Więcej zdjęć otrzymasz od naszych rekruterów. Wyślij zapytanie na info@uppeo.com.pl i poproś o broszurę informacyjną.

Pełne wsparcie pracowników

Wszyscy nasi kandydaci otrzymują szczegółowe informacje przed rozpoczęciem pracy. Nie obiecujemy "złotych gór", mówimy szczerze, jak wyglądają warunki pracy oraz finansowe na miejscu. Wyjeżdżając z nami masz zawsze gwarancję zatrudnienia na warunkach pracy, które przedstawił Ci rekruter, otrzymania warunków zakwaterowania, o których byłeś informowany oraz wynagrodzeniu, które znajduje się na umowie zawartej z nami jeszcze przed wyjazdem.

Jeżeli szukasz pracy za granicą bez języka dla Pań, Panów i par z gwarancją warunków, o których byłeś informowany, wyślij nam swoje CV i rozpocznij pracę nawet od zaraz!

 

  APLIKUJ JUŻ TERAZ!  

 

Autor: Paweł Niedzielski

 

TAGI: praca za granicą bez języka, praca niemcy dla par, praca bez języka dla par, praca produkcja niemcy bez jezyka, praca haren, praca haren opinie, praca dla par

Praca w Niemczech: Wszystko, co musisz wiedzieć zanim rozpoczniesz pracę w Haren!

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

13 kwietnia 2021
AKTUALIZACJA: 13.04.2021 Zapewne widzisz wiele ogłoszeń o pracy w Haren dostępnych w Internecie. To jedna z wielu ofe Zastanawiasz się, co to za praca i dlaczego tak dużo osób jest
13 kwietnia 2021
AKTUALIZACJA: 13.04.2021 W tym krótkim artykule przekażemy Ci podstawowe informacje, dotyczące rozpoczęcia pracy w Holandii. Postaramy się przekazać wszystkie najważniejsze informacje o warunkach zatrudnienia, zakwaterowaniu, czasie pracy oraz wynagrodzeniu. Jesteśmy
30 listopada 2020
"Kalkulator wynagrodzeń brutto-netto w Niemczech" to jedna z pierwszych fraz, które wyszukują osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w Niemczech. Skoro tutaj już jesteś, to znaczy, że Ty również chcesz wiedzieć, jak
praca-w-niemczech-kurczaki
13 kwietnia 2021
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
 1. pl
 2. en

Wróć do listy artykułów