© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

Na początek warto wspomnieć, czym są tak naprawdę agencje pracy i jak one funkcjonują w Polsce. Na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 674 z późn. zm.) agencje zatrudnienia możemy podzielić na pośredników pracy, jak również pracodawców, którzy na podstawie odrębnych umów delegują pracowników do pracy u pracodawców użytkowników. W pierwszym przypadku to agencja pośrednictwa pracy lub biuro pośrednictwa pracy, natomiast w drugim przypadku to już agencja pracy tymczasowej. Agencja pośrednictwa pracy zajmuje się rekrutacją pracowników oraz kieruje pracowników wyłącznie do pracy u bezpośrednich pracodawców – również agencji pracy tymczasowej. Oznacza to, że agencja pośrednictwa pracy nie wypłaca wynagrodzeń kierowanych, ani nie ma żadnego wpływu na stosunek pracy kierowanego między jego pracodawcą w przeciwieństwie do agencji pracy tymczasowej, która już jest pracodawcą. W tym przypadku Uppeo s.c. jest agencją pośrednictwa pracy.

Co warto wiedzieć o agencjach zatrudnienia?

Przede wszystkim każda agencja, czy to pośrednictwa pracy, czy pracy tymczasowej, musi posiadać ważny wpis do KRAZ (Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia) prowadzonego przez Marszałków Województw. Bez ów wpisu agencja nie ma prawa kierować pracowników do pracy za granicą, ani zatrudniać ich i delegować do pracy u pracodawców użytkowników. Żadna agencja również nie może pobierać opłat za znalezienie pracy. Przed decyzją o wyjeździe przez konkretną agencję należy najpierw sprawdzić, czy jest zarejestrowana w KRAZ, czy ma wskazaną siedzibę oraz stronę internetową. To zwiększa wiarygodność agencji.

Jaka jest różnica w zatrudnieniu przez pracodawcę bezpośredniego
a agencję pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej zatrudniając pracownika musi zapewnić te same warunki pracy, jakie oferuje pracodawca bezpośredni swoim pracownikom. Mitem jest, że agencja pracy tymczasowej pobiera część wynagrodzenia pracownika – nie jest to zgodnie z prawem. Wynagrodzenie agencji za świadczone usługi jest wypłacane przez pracodawcę użytkownika. Znaczącą różnicą jest okres zatrudnienia przez agencję pracy oraz pracodawcę bezpośredniego. Umowa o pracę z polską agencją może być zawarta maksymalnie na okres 18 miesięcy, natomiast z pracodawcą ten czas jest nieokreślony.

Dlaczego więc warto pracować przez agencję?

Praca za granicą przez agencję pracy jest łatwiejsza dla pracowników. Agencja bardzo często zapewnia swoim pracownikom dojazdy do pracy, które odciążają budżet miesięczny pracownika. Nierzadko zapewnia zakwaterowanie bezpłatnie lub w przystępnej cenie, aby pracownik mógł więcej zaoszczędzić. Co więcej – zapewnia wykwalifikowaną kadrę specjalistów i tłumaczy, którzy często są dyspozycyjni nawet 24/7. Agencje również organizują wszystkie kwestie formalne zatrudnienia, np. przygotowują profesjonalne CV w różnych językach, które ma duże znaczenie przy zatrudnieni, przygotowują legalne i wiążące umowy, które mają zapewnić pracownikom jak najlepsze warunki zatrudnienia. Wszystkie informacje dotyczące miejsca oraz specyfiki przekazują w języku polskim, przez co pracownik nie musi znać języka obowiązującego w Państwie, będącym celem jego emigracji. Również dzięki agencjom pracy kandydaci oszczędzają czas i pieniądze. Agencja bardzo często oferuje wiele wolnych miejsc pracy, tzn. że w jednym miejscu możemy zapoznać się z ofertami wielu pracodawców i podjąć najlepszą decyzję. Pracownicy agencji poprowadzą nas również przez cały proces rekrutacji u pracodawców zagranicznych, co bardzo często ułatwia podjęcie pracy.

Agencja pracy – wiele ofert pracy w jednym miejscu!

Jak wcześniej wspomniano, agencje pracy oferują wiele różnych stanowisk pracy, często w różnych lokalizacjach o zróżnicowanym wynagrodzeniu. Dzięki temu kandydaci mogą dosłownie „przebierać” w ofertach pracy za granicą. Dodatkowo pracownicy agencji przygotują nam profesjonalne CV i to bezpłatnie, które może przydać nam się w przyszłości. Agencja jest w stanie znaleźć nam pracę w bardzo krótkim czasie, dzięki swoim rozległym kontaktom wśród potencjalnych pracodawców, co dodatkowo nam zaoszczędza czas i pozwala utrzymać naszą płynność finansową.

Agencja pośrednictwa pracy Uppeo s.c. (nr certyfikatu KRAZ 22878) posiada oferty pracy za granicą, nawet bez znajomości języka obcego, min. w Niemczech, Holandii, Francji oraz Republice Czeskiej. Szukasz stabilnej i legalnej pracy za granicą? Skontaktuj się
z nami, a my znajdziemy dla Ciebie najlepsze oferty pracy za granicą.

Oferty pracy w Niemczech, Czechach, Francji oraz Holandii znajdziesz pod adresem TUTAJ

Jeżeli nie wiesz jeszcze jakiej pracy szukasz, albo potrzebujesz profesjonalnego wsparcia i doradztwa zawodowego, wypełnij formularz na stronie https://www.uppeo.com.pl/aplikacja a my skontaktujemy się z Tobą i porozmawiamy o Twojej karierze.

Autor: Paweł Niedzielski

 

Praca za granicą przez agencję.

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

12 lipca 2022
Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w szczycie sezonu rośnie liczba ofert pracy w Niemczech dla fachowców.  Ile zarabia się w Niemczech w 2022 roku i jakie
22 października 2021
Planujesz wyjechać w najbliższym czasie do Holandii? Sprawdź, jakie są aktualne zasady wjazdu i czy po przyjeździe czeka Cię kwarantanna! Sprawdzone informacje o zasadach wjazdu do Holandii. Dowiedz się, czy
23 sierpnia 2021
Szukasz pracy w Holandii? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych ofert pracy również bez znajomości języka angielskiego oraz z zakwaterowaniem dla par. Jeżeli szukasz pracy w grupie lub dla par to
zwrot-podatku-z-niemiec
19 maja 2020
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów