© 2021 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

 

Gasnąca epidemia choroby COVID-19 spowodowana nowym koronawirusem, która opanowała cały świat, pozwala na częściowe znoszenie obostrzeń państw europejskich, które były nałożone nawet dwa miesiące temu. Już od poniedziałku swobodnie możemy wjechać do Niemiec, ale czy do każdego kraju związkowego? My już znamy odpowiedź!

 

COVID-19. Kwarantanna w Niemczech

Wraz ze wzrostem zachorowań w Niemczech rząd federalny zdecydował się zamknąć granice z Francją, Austrią, Luksemburgiem, Danią czy Szwajcarią przy czym granice z Holandią oraz Polską pozostały otwarte. Otwarte granice nie oznaczają braku kontroli. W pasie przygranicznym bardzo często wyrywkowo policja kontroluje przyjezdnych i prosi o przedstawienie dokumentów potwierdzających cel podróży do Niemiec. Niemcy jako jedni z ostatnich krajów w Unii Europejskiej zdecydowali się na wprowadzenie kwarantanny dla osób przyjeżdżających do ich kraju. Dotyczyło to zarówno obywateli niemieckich, jak również obcokrajowców, którzy chcieli przekroczyć granicę wewnętrzną Niemiec.

Koronawirus. Od kiedy obowiązuje kwarantanna w Niemczech

Od 10 kwietnia obowiązuje 14-dniowa kwarantanna dla wszystkich osób, które przekraczają wewnętrzną Niemiec: dotyczy to również Polaków oraz Holendrów, którzy muszą samodzielnie zgłosić się do lokalnego urzędu zdrowia (niem. Gesundheitsamt). Nieprzestrzeganie narzuconej kwarantanny w przypadku wykrycia może nas kosztować nawet 30 tys. € kary! Wyjątkami od kwarantanny są osoby podróżujące w celach biznesowych, a także niektóre grupy zawodów np. kierowcy tirów oraz personel medyczny. Kwarantannie nie muszą się poddawać również osoby jadące tranzytem do Holandii. Również pracownicy sezonowi mogą przyjeżdżać na terytorium Niemiec, lecz muszą udowodnić cel podróży, możliwość odbycia kwarantanny lub zapewnienie odpowiednich warunków higienicznych w miejscu pracy, które mają służyć ograniczeniu kontaktów z innymi ludźmi. Warunki te musi zapewnić im pracodawca.

Dodatkowe przywileje pracowników w Czechach Ilość zachorowań w Niemczech maleje.

Na dzień 12.05.2020 w Niemczech potwierdzono 172 576 przypadków koronawirusa, z czego aż 147 200 osób wyzdrowiało! Niemcy bardzo szybko poradziły sobie z epidemią COVID-19 i powoli znoszą nałożone obostrzenia, a wśród nich obowiązek kwarantanny, który martwił niejednego Polaka i Polkę, którzy chcieli wyjechać do pracy za granicą, jak również odwiedzić rodzinę, która na stałe osiedliła się u naszych zachodnich sąsiadów.

Kwarantanna w Niemczech. Czy Niemcy otwarły granicę?

I tak, i nie. Każdy kraj związkowy ustalił własne terminy znoszenia obowiązku kwarantanny. Od 10. maja aż 5 landów zdecydowało się znieść obowiązek kwarantanny, są to: Bawaria, Badenia-Wirtembergia, Dolna Saksonia, Hesja, Nadrenia Północna Westfalia. Kiedy mają otworzyć się kolejne landy? Zapoznaj się z tabelą poniżej:

AKTUALIZACJA 21.05.2020

Rząd federalny pozwolił wszystkim landom otworzyć się 16.05.2020 na obywateli UE.

Kraje związkowe i daty obowiązywania kwarantanny

Kraj związkowy (Miasto) Data obowiązywania
Bawaria do 10. maja 2020 r.
Badenia-Wirtembergia do 10. maja 2020 r.
Berlin do 5. czerwca 2020 r.
Brandenburgia do 5. czerwca 2020 r.
Brema do 20. maja 2020 r.
Dolna Saksonia do 10. maja 2020 r.
Hamburg do 31. maja 2020 r.
Hesja do 10. maja 2020 r.
Kraj Saary do 17. maja 2020 r.
Meklemburgia-Pomorze Przednie do 10. czerwca 2020 r.
Nadrenia-Palatynat do 17. maja 2020 r.
Nadrenia Płn-Westfalia do 10. maja 2020 r.
Saksonia do 20. maja 2020 r.
Saksonia-Anhalt do 27. maja 2020 r.
Szelzwik-Holsztyn do odwołania
Turyngia do 25. maja 2020 r.

 

Wiele krajów związkowych otworzy się już wkrótce. Oznacza to możliwość wyjazdu do niektórych landów już teraz. Co więcej, nie musisz się martwić kontrolą, jeżeli celem Twojej podróży jest miasto leżące w kraju związkowym, które zakończyło obowiązkową kwarantannę dla przyjeżdżających. Pracodawcy, jak i agencje wystawiają również zaświadczenie o zatrudnieniu lub podpisują wcześniej umowę o pracę z kandydatem.

Szukasz pracy za granicą? Chciałbym podjąć pracę w Niemczech? Mamy dla Ciebie pracę również w regionach, które już są otwarte. Odwiedź naszą stronę https://www.uppeo.com.pl/oferty-pracy-za-granica i wybierz jedną spośród wielu aktualnych ofert pracy w Niemczech.

Oferty pracy w Niemczech

Koronawirus. Zakończenie kwarantanny
w Niemczech. Kiedy Niemcy otwierają granice?

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

30 listopada 2020
"Kalkulator wynagrodzeń brutto-netto w Niemczech" to jedna z pierwszych fraz, które wyszukują osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w Niemczech. Skoro tutaj już jesteś, to znaczy, że Ty również chcesz wiedzieć, jak
30 listopada 2020
Przed wyjazdem do Niemiec warto rozeznać się, ile tak naprawdę możemy zarobić po wszystkich odtrąceniach, czyli tzw. "na rękę". Dla naszych kandydatów już przygotowaliśmy kalkulator wynagrodzenia brutto-netto w Niemczech, jednak
22 września 2020
Zapewne widzisz wiele ogłoszeń o pracy w Haren dostępnych w Internecie. To jedna z wielu ofe Zastanawiasz się, co to za praca i dlaczego tak dużo osób jest potrzebnych na
zakonczenie-kwarantanny-w-niemczech
21 maja 2020
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów