© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

"Kalkulator wynagrodzeń brutto-netto w Niemczech" to jedna z pierwszych fraz, które wyszukują osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w Niemczech. Skoro tutaj już jesteś, to znaczy, że Ty również chcesz wiedzieć, jak wyliczyć swoje wynagrodzenie netto u naszych zachodnich sąsiadów. Specjalnie dla takich osób jak Ty przygotowaliśmy kalkulator, który pozwoli Ci obliczyć wynagrodzenie, które otrzymasz "na rękę" po wszystkich odliczeniach. 

Poniżej znajdziesz kalkulator, który został przygotowany w języku niemieckim, natomiast nie musisz mówić po niemiecku by go zrozumieć. Przygotowaliśmy tłumaczenie wszystkich punktów, aby pomóc Ci obliczyć wynagrodzenie netto w Niemczech.

Kalkulator wynagrodzenia netto w Niemczech

© by brutto-netto-rechner.info

 

Oblicz swoje wynagrodzenie netto z nami!

Ihr Einkommen (Brutto) - pojęcie to oznacza "dochód brutto". Musisz podać kwotę brutto, którą masz na umowie. Jeżeli w ogłoszeniu widzisz stawę godzinową brutto, to pomnóż ją przez ilość godzin pracy, które masz zagwarantowane dziennie, a następnie przez ilość dni roboczych - ważne: licz tylko czas podstawowy pracy. Np. listopad 2020 ma 21 dni roboczych (sprawdź ilość wolnych dni od pracy w Landzie, w którym pracujesz), a Ty masz zapewnione 8 godzin dziennie przy stawce 10,50€ brutto, więc 21 dni x 8 godzin x 10,50€ daje nam wynagrodzenie 1764€ brutto.

Abrechnungszeitraum - to okres rozliczeniowy. Tutaj musisz wybrać, czy obliczasz wynagrodzenie miesięczne, czy roczne. Większość z Was będzie chciała obliczyć swoje wynagrodzenie miesięczne, więc zaznacz "Monat". (Monat - miesiąc, tutaj: rozliczenie miesięczne)

Geldwerter Vorteil (monatlichr Wert) - w tym punkcie wpisujesz, czy otrzymujesz jakąś dodatkową korzyść finansową pozapłacową, która podlega opodatkowaniu, np. samochód służbowy, z którego możesz korzystać również w celach prywatnych. Jeżeli nie korzystasz - wpisz 0€, jeżeli otrzymujesz taki benefit pozapłacowy, skorzystać z kalkulatora tutaj: Kalkulator korzyści finansowej (samochód służbowy) [j. niemiecki]

Abrechnungsjahr - to oczywiście rok rozliczeniowy. Wkrótce będziemy wybierać już 2021.

Steuerfreibetrag (jährl.) - w tym punkcie wpisujemy kwotę wolną od podatku w rozliczeniu rocznym. Nie wiesz, czy przysługują Ci ulgi podatkowe? Sprawdź tę stronę w j. niemieckim i zobacz, czy należy Ci się ulga podatkowa: Ulgi podatkowe w Niemczech 2020 vs 2019 [j. niemiecki]

Steuerklasse – oczywiście klasa podatkowa! Jeżeli już masz za sobą pierwszą w Niemczech to na pewno wiesz, do której klasy podatkowej możesz się przypisać. Jeżeli jednak praca w Niemczech to dla Ciebie nowość i nie wiesz, którą wybrać, to my Ci pomożemy! Wystarczy, że zapoznasz się z naszym artykułem: Klasy podatkowe w Niemczech - rodzaje klas oraz ich rozróżnienie.

Sie sind in der Kirche? – punkt określą naszą przynależność do jednej z grup wyznaniowych. Będąc katolikiem, muzułmanem, żydem, czy innym wyznawcą związku wyznaniowego zarejestrowanego w Niemczech odprowadzamy niewielki podatek na potrzeby wspólnoty.

Bundesland – wybieramy tutaj Kraj Związkowy (niem. Land), w którym podejmujemy pracę zarobkową. 

Sie haben Kinder? – wybieramy tutaj liczbę dzieci, którą posiadamy.

Kinderfreibetrag: – jest to kwota wolna od podatku przysługująca jednemu rodzicowi, który może sobie daną sumę odliczyć od podatku, Wysokość tej sumy najczęściej znajdziemy na własnym rozliczeniu lub możesz sprawdzić kwotę w tym linku: Ulgi podatkowe w Niemczech 2020 vs 2019 [j. niemiecki]

Ihr Alter: Twój wiek (Tak - on też ma znaczenie)

Krankenversicherung:  – wybierz opcję ubezpieczenia. Dostępne opcje: obowiązkowe ubezpieczenie (ustawowe) / prywatne ubezpieczenie / dobrowolne ubezpieczenie (ustawowe)

KV-Zusatzbeitrag: – wysokość dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego wyrażona w procentach. Zostaw wartość standardowo ustaloną.

Rentenversicherung: ubezpieczenie emerytalne. Dostępne opcje: obowiązkowe ubezpieczenie (ustawowe) / ubezpieczenie nieustawowe / składka płacona przez pracodawcę / składka płacona przez pracownika

Arbeitslosenversicherung: – ubezpieczenie na rzecz biernych zawodowo - tzw. ubezpieczenie w przypadku bezrobocia. Dostępne opcje: obowiązkowe ubezpieczenie (ustawowe) / ubezpieczenie nieustawowe / składka płacona przez pracodawcę / składka płacona przez pracownika

Berechnen – Wylicz kwotę

Przykładowe wyliczenie podatku w Niemczech.

Wszystkie pola zostały przez Ciebie wypełnione? Po kliknięciu wylicz otrzymasz wynik. Wyliczmy przykładowy podatek dla wynagrodzenia 10,50€ brutto w listopadzie 2020 dla osoby niepozostającej w związku małżeńskim, bez dzieci, bez wpisania kwoty wolnej od podatku, pracującej w Dortmundzie w wieku 25 lat po apostazji z obowiązkowym ubezpieczeniem (ustawowym):

Większość pojęć została już wyjaśniona, więc przedstawimy nowe punkty, które pojawiły się po kalkulacji oraz sumy podatków:

Steuern - podatki ogółem

Solidaritätszuschlag - podatek solidarnościowy

Kirchensteuer - podatek kościelny (wyznaniowy)

Lohnsteuer - podatek dochodowy

Summe der Steuern - suma podatków

Następnie odliczenia na ubezpieczenie socjalne (Socialabgaben):

Rentenverschicherung - składka na ubezpieczenie emerytalne

Arbeitslosenverischerung - składka na ubezpieczenie w przypadku bezrobocia

Krankenversicherung - składka na ubezpieczenie zdrowotne

Pflegeversicherung - składka na ubezpieczenie chorobowe

Summe der Socialabgaben - suma odliczeń na ubezpieczenie socjalne

Ihr Nettoeinkommen - Dochód netto

Mamy nadzieję, że dzięki tej kalkulacji chociaż trochę pozwoliliśmy Ci zrozumieć system podatkowy w Niemczech i będziesz w stanie obliczyć sobie swoje wynagrodzenie netto jeszcze przed wyjazdem.

Zachęcamy również do zapoznania się również z naszymi ofertami pracy w Niemczech:

Najnowsze ogłoszenie: Oferty pracy w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego oraz z komunikatywną znajomością języka niemieckiego

Jeżeli praca w Niemczech jest już za Tobą i chcesz się rozliczyć z podatku to musisz zapoznać się z naszym artykułem odnośnie rozliczeń podatków tutaj:

Rozliczenie i zwrot podatku z Niemiec

Jeżeli chociaż trochę nasz artkuł pozwolił Ci zrozumieć system podatkowy w Niemczech, klknij udostępnij po prawej stronie po artykułem.

Obliczenia, jak i kalkulator zostały przygotowane bardzo starannie na podstawie danych z 2020 roku, jednak nie gwarantujemy 100% poprawności obliczeń i zastrzegamy sobie prawo do ich edycji i poprawy.

 

Oblicz, Ile brutto to netto w Niemczech? - Kalkulator wynagrodzeń w Niemczech

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

12 lipca 2022
Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w szczycie sezonu rośnie liczba ofert pracy w Niemczech dla fachowców.  Ile zarabia się w Niemczech w 2022 roku i jakie
22 października 2021
Planujesz wyjechać w najbliższym czasie do Holandii? Sprawdź, jakie są aktualne zasady wjazdu i czy po przyjeździe czeka Cię kwarantanna! Sprawdzone informacje o zasadach wjazdu do Holandii. Dowiedz się, czy
23 sierpnia 2021
Szukasz pracy w Holandii? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych ofert pracy również bez znajomości języka angielskiego oraz z zakwaterowaniem dla par. Jeżeli szukasz pracy w grupie lub dla par to
agencja-rekrutacyjna-uppeo
22 kwietnia 2021
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów