"Kalkulator wynagrodzeń brutto-netto w Niemczech" to jedna z pierwszych fraz, które wyszukują osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w Niemczech. Skoro tutaj już jesteś, to znaczy, że Ty również chcesz wiedzieć, jak wyliczyć swoje wynagrodzenie netto u naszych zachodnich sąsiadów. Specjalnie dla takich osób jak Ty przygotowaliśmy kalkulator, który pozwoli Ci obliczyć wynagrodzenie, które otrzymasz "na rękę" po wszystkich odliczeniach. 

Poniżej znajdziesz kalkulator, który został przygotowany w języku niemieckim, natomiast nie musisz mówić po niemiecku by go zrozumieć. Przygotowaliśmy tłumaczenie wszystkich punktów, aby pomóc Ci obliczyć wynagrodzenie netto w Niemczech.

Kalkulator wynagrodzenia netto w Niemczech

© by brutto-netto-rechner.info

 

Oblicz swoje wynagrodzenie netto z nami!

Ihr Einkommen (Brutto) - pojęcie to oznacza "dochód brutto". Musisz podać kwotę brutto, którą masz na umowie. Jeżeli w ogłoszeniu widzisz stawę godzinową brutto, to pomnóż ją przez ilość godzin pracy, które masz zagwarantowane dziennie, a następnie przez ilość dni roboczych - ważne: licz tylko czas podstawowy pracy. Np. listopad 2020 ma 21 dni roboczych (sprawdź ilość wolnych dni od pracy w Landzie, w którym pracujesz), a Ty masz zapewnione 8 godzin dziennie przy stawce 10,50€ brutto, więc 21 dni x 8 godzin x 10,50€ daje nam wynagrodzenie 1764€ brutto.

Abrechnungszeitraum - to okres rozliczeniowy. Tutaj musisz wybrać, czy obliczasz wynagrodzenie miesięczne, czy roczne. Większość z Was będzie chciała obliczyć swoje wynagrodzenie miesięczne, więc zaznacz "Monat". (Monat - miesiąc, tutaj: rozliczenie miesięczne)

Geldwerter Vorteil (monatlichr Wert) - w tym punkcie wpisujesz, czy otrzymujesz jakąś dodatkową korzyść finansową pozapłacową, która podlega opodatkowaniu, np. samochód służbowy, z którego możesz korzystać również w celach prywatnych. Jeżeli nie korzystasz - wpisz 0€, jeżeli otrzymujesz taki benefit pozapłacowy, skorzystać z kalkulatora tutaj: Kalkulator korzyści finansowej (samochód służbowy) [j. niemiecki]

Abrechnungsjahr - to oczywiście rok rozliczeniowy. Wkrótce będziemy wybierać już 2021.

Steuerfreibetrag (jährl.) - w tym punkcie wpisujemy kwotę wolną od podatku w rozliczeniu rocznym. Nie wiesz, czy przysługują Ci ulgi podatkowe? Sprawdź tę stronę w j. niemieckim i zobacz, czy należy Ci się ulga podatkowa: Ulgi podatkowe w Niemczech 2020 vs 2019 [j. niemiecki]

Steuerklasse – oczywiście klasa podatkowa! Jeżeli już masz za sobą pierwszą w Niemczech to na pewno wiesz, do której klasy podatkowej możesz się przypisać. Jeżeli jednak praca w Niemczech to dla Ciebie nowość i nie wiesz, którą wybrać, to my Ci pomożemy! Wystarczy, że zapoznasz się z naszym artykułem: Klasy podatkowe w Niemczech - rodzaje klas oraz ich rozróżnienie.

Sie sind in der Kirche? – punkt określą naszą przynależność do jednej z grup wyznaniowych. Będąc katolikiem, muzułmanem, żydem, czy innym wyznawcą związku wyznaniowego zarejestrowanego w Niemczech odprowadzamy niewielki podatek na potrzeby wspólnoty.

Bundesland – wybieramy tutaj Kraj Związkowy (niem. Land), w którym podejmujemy pracę zarobkową. 

Sie haben Kinder? – wybieramy tutaj liczbę dzieci, którą posiadamy.

Kinderfreibetrag: – jest to kwota wolna od podatku przysługująca jednemu rodzicowi, który może sobie daną sumę odliczyć od podatku, Wysokość tej sumy najczęściej znajdziemy na własnym rozliczeniu lub możesz sprawdzić kwotę w tym linku: Ulgi podatkowe w Niemczech 2020 vs 2019 [j. niemiecki]

Ihr Alter: Twój wiek (Tak - on też ma znaczenie)

Krankenversicherung:  – wybierz opcję ubezpieczenia. Dostępne opcje: obowiązkowe ubezpieczenie (ustawowe) / prywatne ubezpieczenie / dobrowolne ubezpieczenie (ustawowe)

KV-Zusatzbeitrag: – wysokość dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego wyrażona w procentach. Zostaw wartość standardowo ustaloną.

Rentenversicherung: ubezpieczenie emerytalne. Dostępne opcje: obowiązkowe ubezpieczenie (ustawowe) / ubezpieczenie nieustawowe / składka płacona przez pracodawcę / składka płacona przez pracownika

Arbeitslosenversicherung: – ubezpieczenie na rzecz biernych zawodowo - tzw. ubezpieczenie w przypadku bezrobocia. Dostępne opcje: obowiązkowe ubezpieczenie (ustawowe) / ubezpieczenie nieustawowe / składka płacona przez pracodawcę / składka płacona przez pracownika

Berechnen – Wylicz kwotę

Przykładowe wyliczenie podatku w Niemczech.

Wszystkie pola zostały przez Ciebie wypełnione? Po kliknięciu wylicz otrzymasz wynik. Wyliczmy przykładowy podatek dla wynagrodzenia 10,50€ brutto w listopadzie 2020 dla osoby niepozostającej w związku małżeńskim, bez dzieci, bez wpisania kwoty wolnej od podatku, pracującej w Dortmundzie w wieku 25 lat po apostazji z obowiązkowym ubezpieczeniem (ustawowym):

Większość pojęć została już wyjaśniona, więc przedstawimy nowe punkty, które pojawiły się po kalkulacji oraz sumy podatków:

Steuern - podatki ogółem

Solidaritätszuschlag - podatek solidarnościowy

Kirchensteuer - podatek kościelny (wyznaniowy)

Lohnsteuer - podatek dochodowy

Summe der Steuern - suma podatków

Następnie odliczenia na ubezpieczenie socjalne (Socialabgaben):

Rentenverschicherung - składka na ubezpieczenie emerytalne

Arbeitslosenverischerung - składka na ubezpieczenie w przypadku bezrobocia

Krankenversicherung - składka na ubezpieczenie zdrowotne

Pflegeversicherung - składka na ubezpieczenie chorobowe

Summe der Socialabgaben - suma odliczeń na ubezpieczenie socjalne

Ihr Nettoeinkommen - Dochód netto

Mamy nadzieję, że dzięki tej kalkulacji chociaż trochę pozwoliliśmy Ci zrozumieć system podatkowy w Niemczech i będziesz w stanie obliczyć sobie swoje wynagrodzenie netto jeszcze przed wyjazdem.

Zachęcamy również do zapoznania się również z naszymi ofertami pracy w Niemczech:

Najnowsze ogłoszenie: Oferty pracy w Niemczech bez znajomości języka niemieckiego oraz z komunikatywną znajomością języka niemieckiego

Jeżeli praca w Niemczech jest już za Tobą i chcesz się rozliczyć z podatku to musisz zapoznać się z naszym artykułem odnośnie rozliczeń podatków tutaj:

Rozliczenie i zwrot podatku z Niemiec

Jeżeli chociaż trochę nasz artkuł pozwolił Ci zrozumieć system podatkowy w Niemczech, klknij udostępnij po prawej stronie po artykułem.

Obliczenia, jak i kalkulator zostały przygotowane bardzo starannie na podstawie danych z 2020 roku, jednak nie gwarantujemy 100% poprawności obliczeń i zastrzegamy sobie prawo do ich edycji i poprawy.

 

Oblicz, Ile brutto to netto w Niemczech? - Kalkulator wynagrodzeń w Niemczech

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

30 listopada 2020
"Kalkulator wynagrodzeń brutto-netto w Niemczech" to jedna z pierwszych fraz, które wyszukują osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w Niemczech. Skoro tutaj już jesteś, to znaczy, że Ty również chcesz wiedzieć, jak
30 listopada 2020
Przed wyjazdem do Niemiec warto rozeznać się, ile tak naprawdę możemy zarobić po wszystkich odtrąceniach, czyli tzw. "na rękę". Dla naszych kandydatów już przygotowaliśmy kalkulator wynagrodzenia brutto-netto w Niemczech, jednak
22 września 2020
Zapewne widzisz wiele ogłoszeń o pracy w Haren dostępnych w Internecie. To jedna z wielu ofe Zastanawiasz się, co to za praca i dlaczego tak dużo osób jest potrzebnych na
agencja-rekrutacyjna-uppeo
30 listopada 2020
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów

© 2020 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en