© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
 1. pl
 2. en

Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w szczycie sezonu rośnie liczba ofert pracy w Niemczech dla fachowców.  Ile zarabia się w Niemczech w 2022 roku i jakie oczekiwania mają niemieccy pracodawcy względem polskich pracowników? Z nami dowiesz się, ile zarabia elektryk, spawacz, malarz, ślusarz oraz każdy inny fachowiec w Niemczech oraz gdzie najłatwiej znaleźć sprawdzoną pracę za granicą.

 

Praca w Niemczech. Jakie znajdę oferty pracy w Niemczech?

Właściwie każdy fachowiec znajdzie pracę w Niemczech bez problemu. Jak co roku najwięcej ofert pracy w Niemczech dotyczy pracy elektryka, spawacza, hydraulika, ślusarza, ale również wykwalifikowanego pracownika produkcji, magazyniera (np. operatorów wózków widłowych).

Oprócz tych stanowisk właściwie każdy wykwalifikowany pracownik znajdzie pracę dla siebie - sezonową lub stałą; mechanik samochodowy, lakiernik, laminiarz i wiele innych.

 

Praca w Niemczech. Oczekiwania wobec pracowników.

1. Doświadczenie

Oczywiście głównym wymaganiem jest doświadczenie w zawodzie, w którym szukamy pracy. Bez doświadczenia bardzo ciężko dostać do dobrze płatnej pracy a stanowiska pomocników są bardzo szybko obsadzane. Minimalnie pracodawcy oczekują od 6 miesięcy do 2 lat doświadczenia w zawodzie, np. elektryka

2. Uprawnienia

Jeżeli szukamy pracy jako elektryk to oczywiście musimy mieć ważne uprawnienia SEP. Identycznie wygląda to przy spawaczach, gdzie oczekiwane są uprawnienia MIG/MAG lub TIG. W przypadku wykwalifikowanych magazynierów oczywistym oczekiwanym uprawnieniem będą uprawnienia na wózki widłowe.

Jeżeli szukasz pracy w Niemczech u sprawdzonych pracodawców to najczęściej wymagane jest czynne prawo jazdy kat. B oraz własny samochód na dojazdy do pracy. W 90% ofert jest to warunek konieczny.

3. Język niemiecki

Pracując u niemieckich pracodawców konieczna jest znajomość komunikatywna języka niemieckiego. Tak samo, jak Ukraińcy, Gruzini, Ormianie, czy Białorusini przyjeżdżają do Polski i żeby znaleźć pracę na stanowisku fachowca muszą znać komunikatywnie język polski, tak samo Polacy, czy Ukraińcy wyjeżdżający do pracy w Niemczech na stanowiska techniczne, fachowe, muszą znaleźć język niemiecki na poziomie minimum komunikatywnym. Bez znajomości języka jest bardzo trudno znaleźć dobrze płatną pracę w Niemczech.

 

Praca w Niemczech. Ile zarabia elektryk, spawacz, hydraulik, mechanik, lakiernik, magazynier, operator wózka widłowego, pracownik produkcji w Niemczech?

Wynagrodzenie jest w dużej mierze uzależnione od kwalifikacji pracownika - w tym również znajomości języka niemieckiego. Zapytasz - dlaczego? Przecież potrafię robić to samo, co drugi fachowiec, a jedynie różnimy się tym, że ja nie mówię po niemiecku. Powodem tego jest fakt, że nie będziesz w stanie porozumieć się ani ze swoim szefem, ani z klientem zewnętrznym lub wewnętrznym i będziesz potrzebować dużego wsparcia w tłumaczeniach, tym samym czasowo angażując innych pracowników.

Poniżej przedstawiamy przykładowe wynagrodzenia pracowników technicznych z komunikatywną znajomością języka niemieckiego i własnym autem na dojazdy (wynagrodzenia dot. I klasy podatkowej, bez nadgodzin, weekendów):

 • Elektryk budowlany - od 2300€ do 2600€ netto,
 • Spawacz MIG/MAG - od 2300€ do 2700€ netto,
 • Spawacz TIG - od 2500€ netto,
 • Mechanik samochodowy - od 2200€ netto,
 • Lakiernik (samochodowy) - od 2200€ netto,
 • Stolarz - od 2300€ netto,
 • Pracownik produkcji - od 2000€ netto,
 • Magazynier / Operator wózka widłowego - od 2100€ netto,
 • Malarz - od 2200€ netto.

 

Jakie koszty ponoszę pracując za granicą w Niemczech?

Pracując w Niemczech musisz opłacić podobne rachunki, tak jak w Polsce; zakwaterowanie (mieszkanie, pokój), dojazdy do pracy, własne wyżywienia oraz indywidualne potrzeby:

 • koszt zakwaterowanie waha się w granicach od 300€ w górę w zależności, czy oczekujesz jedynie pokoju jednoosobowego, czy chcesz wynająć mieszkanie. Średni koszt pokoju jednoosobowego to ok. 450€ miesięcznie,
 • transport do pracy - zazwyczaj do pracy dojeżdża się ok. 10-20 km, więc w zależności z jakiego paliwa korzystasz i jakie masz auto koszt miesięczny może wynieść od 60€ do 80€ miesięcznie za paliwo.
 • wyżywienie - zakładając, że będziesz robić zakupy w marketach, na targach i gotować będziesz w domu to więcej jak 50€ tygodniowo nie powinieneś wydawać na jedzenie dla jednej osoby.

Łatwo sumując możesz przyjąć, że średni koszt pobytu w Niemczech i opłaty związane z zakwaterowaniem, transportem i wyżywieniem będą wynosić około 720€ miesięcznie na jedną osobę.

 

Szukasz pracy w Niemczech? Zostaw nam do siebie kontakt!

Zostaw nam swoje CV lub wyślij wiadomość na adres INFO@UPPEO.COM.PL, a my przedstawiamy Ci aktualne oferty pracy w Niemczech dla fachowców.

Wszystkie aktualne oferty pracy za granicą: https://www.uppeo.com.pl/oferty-pracy-za-granica

 

   PRZEJRZYJ WSZYSTKIE OFERTY PRACY ZA GRANICĄ   

 

 

TAGI: ile się zarabia w Niemczech, ile zarabia mechanik elektryk stolarz spawacz hydraulik murarz w holandii niemczech, 

Ile się zarabia w Niemczech? - Nowe oferty pracy w Niemczech dla fachowców

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

12 lipca 2022
Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w szczycie sezonu rośnie liczba ofert pracy w Niemczech dla fachowców.  Ile zarabia się w Niemczech w 2022 roku i jakie
22 października 2021
Planujesz wyjechać w najbliższym czasie do Holandii? Sprawdź, jakie są aktualne zasady wjazdu i czy po przyjeździe czeka Cię kwarantanna! Sprawdzone informacje o zasadach wjazdu do Holandii. Dowiedz się, czy
23 sierpnia 2021
Szukasz pracy w Holandii? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych ofert pracy również bez znajomości języka angielskiego oraz z zakwaterowaniem dla par. Jeżeli szukasz pracy w grupie lub dla par to
agencja-rekrutacyjna-uppeo
12 lipca 2022
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
 1. pl
 2. en

Wróć do listy artykułów