© 2022 Uppeo
Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w szczycie sezonu rośnie liczba ofert pracy w Niemczech dla fachowców. Ile zarabia się w Niemczech w 2022 roku i jakie oczekiwania mają niemieccy pracodawcy względem polskich pracowników? Z nami dowiesz się, ile zarabia elektryk, spawacz, malarz, ślusarz oraz każdy inny fachowiec w Niemczech oraz gdzie najłatwiej znaleźć sprawdzoną pracę za granicą.
Właściwie każdy fachowiec znajdzie pracę w Niemczech bez problemu. Jak co roku najwięcej ofert pracy w Niemczech dotyczy pracy elektryka, spawacza, hydraulika, ślusarza, ale również wykwalifikowanego pracownika produkcji, magazyniera (np. operatorów wózków widłowych).
Oprócz tych stanowisk właściwie każdy wykwalifikowany pracownik znajdzie pracę dla siebie - sezonową lub stałą; mechanik samochodowy, lakiernik, laminiarz i wiele innych.
Oczywiście głównym wymaganiem jest doświadczenie w zawodzie, w którym szukamy pracy. Bez doświadczenia bardzo ciężko dostać do dobrze płatnej pracy a stanowiska pomocników są bardzo szybko obsadzane. Minimalnie pracodawcy oczekują od 6 miesięcy do 2 lat doświadczenia w zawodzie, np. elektryka
Jeżeli szukamy pracy jako elektryk to oczywiście musimy mieć ważne uprawnienia SEP. Identycznie wygląda to przy spawaczach, gdzie oczekiwane są uprawnienia MIG/MAG lub TIG. W przypadku wykwalifikowanych magazynierów oczywistym oczekiwanym uprawnieniem będą uprawnienia na wózki widłowe.
Jeżeli szukasz pracy w Niemczech u sprawdzonych pracodawców to najczęściej wymagane jest czynne prawo jazdy kat. B oraz własny samochód na dojazdy do pracy. W 90% ofert jest to warunek konieczny.
Pracując u niemieckich pracodawców konieczna jest znajomość komunikatywna języka niemieckiego. Tak samo, jak Ukraińcy, Gruzini, Ormianie, czy Białorusini przyjeżdżają do Polski i żeby znaleźć pracę na stanowisku fachowca muszą znać komunikatywnie język polski, tak samo Polacy, czy Ukraińcy wyjeżdżający do pracy w Niemczech na stanowiska techniczne, fachowe, muszą znaleźć język niemiecki na poziomie minimum komunikatywnym. Bez znajomości języka jest bardzo trudno znaleźć dobrze płatną pracę w Niemczech.
Wynagrodzenie jest w dużej mierze uzależnione od kwalifikacji pracownika - w tym również znajomości języka niemieckiego. Zapytasz - dlaczego? Przecież potrafię robić to samo, co drugi fachowiec, a jedynie różnimy się tym, że ja nie mówię po niemiecku. Powodem tego jest fakt, że nie będziesz w stanie porozumieć się ani ze swoim szefem, ani z klientem zewnętrznym lub wewnętrznym i będziesz potrzebować dużego wsparcia w tłumaczeniach, tym samym czasowo angażując innych pracowników.
Poniżej przedstawiamy przykładowe wynagrodzenia pracowników technicznych z komunikatywną znajomością języka niemieckiego i własnym autem na dojazdy (wynagrodzenia dot. I klasy podatkowej, bez nadgodzin, weekendów):
Pracując w Niemczech musisz opłacić podobne rachunki, tak jak w Polsce; zakwaterowanie (mieszkanie, pokój), dojazdy do pracy, własne wyżywienia oraz indywidualne potrzeby:
Łatwo sumując możesz przyjąć, że średni koszt pobytu w Niemczech i opłaty związane z zakwaterowaniem, transportem i wyżywieniem będą wynosić około 720€ miesięcznie na jedną osobę.
Zostaw nam swoje CV lub wyślij wiadomość na adres INFO@UPPEO.COM.PL, a my przedstawiamy Ci aktualne oferty pracy w Niemczech dla fachowców.
Wszystkie aktualne oferty pracy za granicą: https://www.uppeo.com.pl/oferty-pracy-za-granica
Przeczytaj pozostałe
nasze artykuły