© 2021 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

Trwa bardzo niespokojny okres w naszym życiu. Pandemia COVID-19 pozbawiła wielu ludzi pracy. Na dzień 19.05.2020 bezrobocie w Polsce wyniosło 5,7% a to dopiero początek wzrostu, ponieważ części pracowników okres wypowiedzenia będzie się kończyć dopiero po koniec lipca. Na pewno część osób, które straciły pracę, będzie szukać pracy za granicą. Przebadaliśmy ponad 100 firm zagranicznych, które oferują pracę za granicą w Niemczech oraz Holandii i przygotowaliśmy krótkie zestawienie wynagrodzeń pracowników w Holandii oraz Niemczech ze znajomością języka angielskiego oraz bez języka. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile możesz zarobić ze swoimi kwalifikacjami za granicą! 

 

Praca w Holandii na sortowni oraz magazynie

To są najczęściej oferowane miejsca pracy w Holandii. Większość pracodawców lub agencji pracy nie wymaga znajomości języka obcego. Oferty pracy na magazynie oraz sortowni w Holandii są dostępne dla każdego bez względu na wcześniejsze doświadczenie, czy kwalifikacje. Istnieje również możliwość pracy dla par, wspólnego zakwaterowanie oraz godzin pracy. Niestety ze względu na brak wymagań wobec kandydatów stawki godzinowe na tych stanowiskach nie należą do najwyższych:

  • Pracownik szklarni w Holandii - od 9,54€ brutto do 11€ brutto

  • Pracownik sortowni w Holandii - od 9,54€ brutto do 10,50€ brutto
  • Pracownik magazynu, orderpicker, pakowacz - ok. 10-11€ brutto

 

W Holandii wynagrodzenia są płacone tygodniowo, więc średnia tygodniówka wychodzi około 350€ netto już po opłacie za zakwaterowanie. Na wyższe stawki mogą liczyć pracownicy ze specjalnymi kwalifikacjami t.j. operatorzy wózków widłowych, kierowcy, pracownicy ze znajomością języka angielskiego, niemieckiego lub niderlandzkiego. W Uppeo średnio 15 kandydatów ubiega się o jedno stanowisko pracownika sortowni w Holandii. 

 

Praca w Holandii dla mechanika samochodowego, lakiernika, elektryka, spawacza.

Polscy fachowcy są bardzo cenieni w Holandii. Pandemia niestety pozbawiła część z nich stanowisk pracy a pracodawcy w Holandii obawiają się przyszłości i skutków ekonomicznych po zakończeniu pandemii, dlatego ilość wolnych miejsc na razie jest bardzo ograniczona. W Holandii najczęściej pracę znajdą: spawacze (wszystkich specjalizacji), cieśli szalunkowi, elektrycy z uprawnieniami, mechanicy samochodowy, blacharze oraz lakiernicy samochodowi. Bardzo wielu pracodawców wymaga już tutaj przynajmniej podstawowej znajomości języka angielskiego, niemieckiego lub niderlandzkiego ze względu na wyższą odpowiedzialność na tych stanowiskach w porównaniu do pracowników niewykwalifikowanych. Ile w takim razie zarabia mechanik, spawacz, elektryk czy lakiernik w Holandii?

Wynagrodzenia są zróżnicowane w zależności od stopnia znajomości języka obcego oraz doświadczenia. Ceni się również ciągłość zatrudnienia u kandydatów. Średnie zarobki wynoszą od 550€ do 600€ netto za 40 godzin pracy tygodniowo. Oznacza to, że miesięczne wynagrodzenie przy 160 godzinach pracy sięga od 2200€ do nawet 2400€ netto. Wysokość zarobków, oczywiście, rośnie wraz ze stażem pracy pracownika. Im dłużej pracuje w jednej firmie na jednym stanowisku, tym więcej tygodniowo może zarobić.

Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, holenderscy pracodawcy często oferują bezpłatne zakwaterowanie swoim pracownikom na stanowiskach t.j. spawacz, elektryk, cieśla, lakiernik, blacharz czy mechanik samochodowy. 

 

Praca w Niemczech. Ile zarabia elektryk, spawacz, hydraulik, mechanik, lakiernik w Niemczech?

Tak samo jak w Holandii, w Niemczech bardzo się ceni polskich fachowców. Pandemia również dała się we znaki wielu branżom w Niemczech, co jest widoczne spadkiem wzrostu PKB już w tym miesiącu. W związku z tym część firm ogranicza miejsca pracy wybierając wyłącznie kandydatów z najwyższymi kwalifikacjami. Najczęściej pracę w Niemczech znajdują elektrycy, stolarze, spawacze, mechanicy samochodowi oraz blacharze. Również wielu pracowników w rzadkich zawodach znajdzie tutaj swoje miejsce np. introligatorzy. 

Wynagrodzenie, jak w przypadku Holandii, jest bardzo zróżnicowane w zależności od kraju związkowego, stażu pracy oraz przede wszystkim znajomości języka niemieckiego. Ponad 80% dostępnych ofert pracy dla fachowców wymaga od kandydatów znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym. 

Ile zarabia elektryk w Niemczech? Całkowite wynagrodzenie netto dla osób znających język niemiecki wynosi od 2000 do nawet 2800€ netto! To samo dotyczy spawaczy, mechaników, czy stolarzy. Oni również mogą liczyć na wynagrodzenia netto (licząc przy I klasie podatkowej, przy III klasie podatkowej stawki netto są wyższe o ok. 200-300€ netto) rzędu 2000 - 2500€ netto. 

Ile zarabia hydraulik w Niemczech? Dobrzy pracownicy mogą liczyć na zarobki nawet od 2200€ netto miesięcznie przy podstawowym czasie pracy tj. 140-160h miesięcznie. Warto również wspomnieć, że wynagrodzenie pracowników w Niemczech również rośne wraz ze stażem pracy.

20% wszystkich publikowanych ofert pracy dla fachowców w Niemczech to są oferty pracy bez języka. Średnie wynagrodzenia spawacza, czy elektryka bez języka niemieckiego wynosi od 1800€ netto. W Niemczech również wielu pracodawców oferuje bezpłatne zakwaterowania lub dofinansowuje część jego kosztów, co pozwala zaoszczędzić więcej. Uppeo prowadzi rekrutacje na wszystkie z w/w stanowisk pracy, gdzie aktualnie na jedno stanowisko pracy jest średnio 3 kandydatów.

 

Ile można zarobić za granicą? Praca w Niemczech oraz Holandii.

Podsumujmy, ile zarabia się na konkretnych stanowiskach w Niemczech oraz Holandii ze znajomością języka obcego oraz bez języka.

Pracownik magazynu, sortowni, produkcji w Niemczech oraz Holandii zarobi miesięcznie od 1200 do 1600€ netto już po opłacie za zakwaterowanie. W przypadku wyżej stawki oczekuje się od kandydatów przynajmniej komunikatywnej znajomości języka obcego.

W Holandii oraz Niemczech nasi fachowcy t.j. elektryk, spawacz, mechanik samochodowy, lakiernik, stolarz, cieśla, jak również pracownicy budowlani t.j. malarz, murarz, regipsiarz (monter płyt karton-gips), tynkarz z przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego zarobią od 2000€ netto do nawet 2800€ netto na początek przy podstawowym czasie pracy. 

 

Szukasz pracy w Holandii lub Niemczech? Poznaj nasze oferty pracy za granicą!

Uppeo s.c. to legalnie działająca agencja pośrednictwa pracy w Katowicach, która rekrutuje pracowników z Polski do pracy za granicą: w Holandii oraz Niemczech. Wszystkie oferty pracy są przez nas sprawdzone i gwarantujemy jedne z najlepszych warunków pracy za granicą. Nasi specjaliści przedstawią Ci oferty pracy pasujące do Twoich kwalifikacji oraz poprowadzą przez cały proces rekrutacji. Nawet jeżeli nie uda Ci się przejść rekrutacji pomyślnie, nasi specjaliści będą szukać dla Ciebie pracy zgodnej z Twoimi oczekiwaniami. Nie zwlekaj i poznaj nasze oferty pracy już teraz albo wyślij swoją aplikację, a otrzymasz ofertę pracy dopasowaną do Twoich kwalifikacji.

Wszystkie aktualne oferty pracy za granicą: https://www.uppeo.com.pl/oferty-pracy-za-granica

Praca w Niemczech: https://www.uppeo.com.pl/praca-w-niemczech

Praca w Holandii: https://www.uppeo.com.pl/praca-w-holandii

Możesz również wysłać swoją aplikację tutaj: https://www.uppeo.com.pl/aplikacja

 

Ile zarabia się w Niemczech i Holandii?

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

30 listopada 2020
"Kalkulator wynagrodzeń brutto-netto w Niemczech" to jedna z pierwszych fraz, które wyszukują osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia w Niemczech. Skoro tutaj już jesteś, to znaczy, że Ty również chcesz wiedzieć, jak
30 listopada 2020
Przed wyjazdem do Niemiec warto rozeznać się, ile tak naprawdę możemy zarobić po wszystkich odtrąceniach, czyli tzw. "na rękę". Dla naszych kandydatów już przygotowaliśmy kalkulator wynagrodzenia brutto-netto w Niemczech, jednak
22 września 2020
Zapewne widzisz wiele ogłoszeń o pracy w Haren dostępnych w Internecie. To jedna z wielu ofe Zastanawiasz się, co to za praca i dlaczego tak dużo osób jest potrzebnych na
agencja-rekrutacyjna-uppeo
22 maja 2020
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów