© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
  1. pl
  2. en

AKTUALIZACJA 5.05.2021

Trwa bardzo niespokojny okres w naszym życiu. Pandemia COVID-19 pozbawiła wielu ludzi pracy. Na dzień 19.05.2020 bezrobocie w Polsce wyniosło 5,7% a to dopiero początek wzrostu, ponieważ części pracowników okres wypowiedzenia będzie się kończyć dopiero po koniec lipca. Na pewno część osób, które straciły pracę, będzie szukać pracy za granicą. Przebadaliśmy ponad 100 firm zagranicznych, które oferują pracę za granicą w Niemczech oraz Holandii i przygotowaliśmy krótkie zestawienie wynagrodzeń pracowników w Holandii oraz Niemczech ze znajomością języka angielskiego oraz bez języka. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile możesz zarobić ze swoimi kwalifikacjami za granicą! 

 

Praca w Holandii na sortowni oraz magazynie

To są najczęściej oferowane miejsca pracy w Holandii. Większość pracodawców lub agencji pracy nie wymaga znajomości języka obcego. Oferty pracy na magazynie oraz sortowni w Holandii są dostępne dla każdego bez względu na wcześniejsze doświadczenie, czy kwalifikacje. Istnieje również możliwość pracy dla par, wspólnego zakwaterowanie oraz godzin pracy. Niestety ze względu na brak wymagań wobec kandydatów stawki godzinowe na tych stanowiskach nie należą do najwyższych:

  • Pracownik szklarni w Holandii - od 9,72€ brutto do 11€ brutto
  • Pracownik sortowni w Holandii - od 9,72€ brutto do 10,50€ brutto
  • Pracownik magazynu, orderpicker, pakowacz - ok. 10,24€ brutto do 11,84€ brutto

 

Wynagrodzenie tygodniowe zależy od ilości godzin, kosztów zakwaterowania i ubezpieczenia. Tygodniówki, na jakie mogą liczyć osoby bez znajomości języka angielskiego i specjalnych kwalifikacji wynoszą od 229€ netto do 318€ netto przy 35 do 43 godzinach tygodniowo. Bardzo rzadko się zdarza, że pracownicy bez języka i specjalnych kwalifikacji zarabiają więcej. Jeżeli ktoś obiecuje Ci wynagrodzenie na start (po np. roku pracy jest już taka stawka możliwa do osiągnięcia bez problemu) od 400€ netto (czyt. "na rękę") po kosztach zakwaterowania i ubezpieczenia to miej się na baczności. My, jako specjaliści w rekrutacji, wiemy, że takie stawki nie są możliwe do zarobienia na samym początku naszej pracy w Holandii. Żaden pracodawca, ani żadna agencja nie zapewni pracownikowi tygodniówki 400€ "na rękę" po kosztach zakwaterowania i ubezpieczenia pracownikom bez języka, bez kwalifikacji (np. wózków widłowych). Jeżeli ktoś Ci to gwarantuje, poproś o potwierdzenie tej stawki na umowie skierowania. Każda agencja w Polsce ma obowiązek zawrzeć z kandydatem umowę skierowania do pracy za granicą gwarantującą warunki pracy i zakwaterowania w Holandii. Nie możesz jechać w ciemno! Z nami masz pewność, że otrzymasz taką umowę i gwarancję wynagrodzenia, które prezentujemy w Polsce.

Na wyższe stawki mogą liczyć pracownicy ze specjalnymi kwalifikacjami t.j. operatorzy wózków widłowych, kierowcy, pracownicy ze znajomością języka angielskiego, niemieckiego lub niderlandzkiego (min. poziom znajomości B1). W Uppeo średnio 15 kandydatów ubiega się o jedno stanowisko pracownika sortowni w Holandii.   Od sierpnia 2020 do maja 2021 średnio na tydzień otrzymujemy około 350 zapytań o pracę, przy czym do dyspozycji mamy od 10 do 20 miejsc tygodniowo. Od sierpnia do teraz zaufały nam setki pracowników, którzy wyjechali do pracy w Holandii oraz Niemczech.

Sprawdziliśmy również koszty zakwaterowania u ponad 40 pracodawców Holandii - głównie agencji.

  • Pokoje 2-3 osobowe to koszt od 50€ (bezpośredni pracodawcy) do 107,50€ tygodniowo (agencje),
  • Pokoje 1 osobowe to koszt zawsze powyżej 100€ tygodniowo i na stanowiskach t.j. sortowacz, pakowacz, komisjoner, pracownik produkcji bez języka to zawsze są zakwaterowania agencyjne.

 

Praca w Holandii dla mechanika samochodowego, lakiernika, elektryka, spawacza.

Polscy fachowcy są bardzo cenieni w Holandii. Pandemia niestety pozbawiła część z nich stanowisk pracy a pracodawcy w Holandii obawiają się przyszłości i skutków ekonomicznych po zakończeniu pandemii, dlatego ilość wolnych miejsc na razie jest bardzo ograniczona. W Holandii najczęściej pracę znajdą: spawacze (wszystkich specjalizacji), cieśli szalunkowi, elektrycy z uprawnieniami, mechanicy samochodowy, blacharze, murarze, stolarze, malarze, pracownicy ogólnobudowlani (np. monterzy płyt GK) oraz lakiernicy samochodowi. Bardzo wielu pracodawców wymaga już tutaj przynajmniej podstawowej  dobrej znajomości języka angielskiego, niemieckiego lub niderlandzkiego ze względu na wyższą odpowiedzialność na tych stanowiskach w porównaniu do pracowników niewykwalifikowanych. Aktualnie pracodawcy wymagają poziomu min. B1 wg. skali Rady Europy. Ile w takim razie zarabia mechanik, spawacz, elektryk czy lakiernik w Holandii?

Wynagrodzenia są zróżnicowane w zależności od stopnia znajomości języka obcego oraz doświadczenia. Ceni się również ciągłość zatrudnienia u kandydatów. Średnie zarobki wynoszą od 475€ netto (malarze, monterzy płyt GK) do 600€ (murarze, wysokokwalifikowani mechanicy samochodowi np. specjaliści od hybryd, elektryków) netto za 40 godzin pracy tygodniowo. Oznacza to, że miesięczne wynagrodzenie przy 160 godzinach pracy sięga od 2200€ do nawet 2400€ netto. Wysokość zarobków, oczywiście, rośnie wraz ze stażem pracy pracownika. Im dłużej pracuje w jednej firmie na jednym stanowisku, tym więcej tygodniowo może zarobić.

Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem, holenderscy pracodawcy często oferują bezpłatne zakwaterowanie swoim pracownikom na stanowiskach t.j. spawacz, elektryk, cieśla, lakiernik, blacharz czy mechanik samochodowy. 

 

Praca w Niemczech. Ile zarabia elektryk, spawacz, hydraulik, mechanik, lakiernik w Niemczech?

Tak samo jak w Holandii, w Niemczech bardzo się ceni polskich fachowców. Pandemia również dała się we znaki wielu branżom w Niemczech, co jest widoczne spadkiem wzrostu PKB już w tym miesiącu. W związku z tym część firm ogranicza miejsca pracy wybierając wyłącznie kandydatów z najwyższymi kwalifikacjami. Najczęściej pracę w Niemczech znajdują elektrycy, stolarze, spawacze, mechanicy samochodowi oraz blacharze. Również wielu pracowników w rzadkich zawodach znajdzie tutaj swoje miejsce np. introligatorzy. 

Wynagrodzenie, jak w przypadku Holandii, jest bardzo zróżnicowane w zależności od kraju związkowego, stażu pracy oraz przede wszystkim znajomości języka niemieckiego. Ponad 80% dostępnych ofert pracy dla fachowców wymaga od kandydatów znajomości języka niemieckiego w stopniu przynajmniej komunikatywnym (A2/B1)

Ile zarabia elektryk w Niemczech? Całkowite wynagrodzenie netto dla osób znających język niemiecki wynosi od 2200€ do nawet 2800€ netto! To samo dotyczy spawaczy, mechaników, czy stolarzy. Oni również mogą liczyć na wynagrodzenia netto (licząc przy I klasie podatkowej, przy III klasie podatkowej stawki netto są wyższe o ok. 200-300€ netto) rzędu 2000 - 2500€ netto. 

Ile zarabia hydraulik w Niemczech? Dobrzy pracownicy mogą liczyć na zarobki nawet od 2400€ netto miesięcznie przy podstawowym czasie pracy tj. 140-160h miesięcznie. Warto również wspomnieć, że wynagrodzenie pracowników w Niemczech również rośne wraz ze stażem pracy.

20% wszystkich publikowanych ofert pracy dla fachowców w Niemczech to są oferty pracy bez języka. Średnie wynagrodzenia spawacza, czy elektryka bez języka niemieckiego wynosi od 1800€ netto. Od wyżej wspomnianych zarobków należy odliczyć koszty zakwaterowania (w zależności od lokalizacji wynoszą one od 300€ do 450€ miesięcznie za pokój jednoosobowy) oraz transportu do pracy. W aż 90% wszystkich ofert pracodawca wymaga własnego auta na codzienne dojazdy do pracy. Uppeo prowadzi rekrutacje na wszystkie z w/w stanowisk pracy, gdzie aktualnie na jedno stanowisko pracy jest średnio 3 kandydatów.  Aktualnie to już ok. 5 kandydatów na jedno stanowisko.

 

Ile można zarobić za granicą? Praca w Niemczech oraz Holandii.

Podsumujmy, ile zarabia się na konkretnych stanowiskach w Niemczech oraz Holandii ze znajomością języka obcego oraz bez języka.

Pracownik magazynu, sortowni, produkcji w Niemczech oraz Holandii zarobi miesięcznie od 1200 do 1600€ netto już po opłacie za zakwaterowanie. W przypadku wyżej stawki oczekuje się od kandydatów przynajmniej komunikatywnej znajomości języka obcego.

W Holandii oraz Niemczech nasi fachowcy t.j. elektryk, spawacz, mechanik samochodowy, lakiernik, stolarz, cieśla, jak również pracownicy budowlani t.j. malarz, murarz, regipsiarz (monter płyt karton-gips), tynkarz z przynajmniej podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego zarobią od 2000€ netto do nawet 2800€ netto na początek przy podstawowym czasie pracy. 

 

Szukasz pracy w Holandii lub Niemczech? Poznaj nasze oferty pracy za granicą!

Uppeo s.c. to legalnie działająca agencja pośrednictwa pracy w Katowicach, która rekrutuje pracowników z Polski do pracy za granicą: w Holandii oraz Niemczech. Wszystkie oferty pracy są przez nas sprawdzone i gwarantujemy jedne z najlepszych warunków pracy za granicą. Nasi specjaliści przedstawią Ci oferty pracy pasujące do Twoich kwalifikacji oraz poprowadzą przez cały proces rekrutacji. Nawet jeżeli nie uda Ci się przejść rekrutacji pomyślnie, nasi specjaliści będą szukać dla Ciebie pracy zgodnej z Twoimi oczekiwaniami. Nie zwlekaj i poznaj nasze oferty pracy już teraz albo wyślij swoją aplikację, a otrzymasz ofertę pracy dopasowaną do Twoich kwalifikacji.

Wszystkie aktualne oferty pracy za granicą: https://www.uppeo.com.pl/oferty-pracy-za-granica

 

   PRZEJRZYJ WSZYSTKIE OFERTY PRACY ZA GRANICĄ   

 

 

TAGI: ile się zarabia w Niemczech, ile się zarabia w Holandii, ile zarabia mechanik elektryk stolarz spawacz hydraulik murarz w holandii niemczech, praca bez jezyka w holandii, praca w niemczech bez jezyka

Ile zarabia się w Niemczech i Holandii?

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

12 lipca 2022
Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w szczycie sezonu rośnie liczba ofert pracy w Niemczech dla fachowców.  Ile zarabia się w Niemczech w 2022 roku i jakie
22 października 2021
Planujesz wyjechać w najbliższym czasie do Holandii? Sprawdź, jakie są aktualne zasady wjazdu i czy po przyjeździe czeka Cię kwarantanna! Sprawdzone informacje o zasadach wjazdu do Holandii. Dowiedz się, czy
23 sierpnia 2021
Szukasz pracy w Holandii? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych ofert pracy również bez znajomości języka angielskiego oraz z zakwaterowaniem dla par. Jeżeli szukasz pracy w grupie lub dla par to
agencja-rekrutacyjna-uppeo
05 maja 2021
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
  1. pl
  2. en

Wróć do listy artykułów