© 2022 Uppeo

uppeo-oferty-pracy
uppeo-praca-insta
linkedin-uppeo
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
 1. pl
 2. en

Jak długo trwa proces rekrutacji?

Wszyscy kandydaci najpierw odbywają krótką rozmowę telefoniczną z rekruterem, następnie na adres e-mail otrzymują broszurę informacyjną ze zdjęciami zakwaterowania, warunkami pracy itp., po akceptacji oferty konieczne jest przesłanie do nas swojego, aktualnego CV. Akceptacja aplikacji trwa do 24h od momentu przesłania CV. Po akceptacji kontaktujemy się z kandydatem i informujemy i możliwości przyjazdu. Aktualnie możliwe są przyjazdy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.

- A co jeżeli odpowiedź będzie negatywna?

Może się zdarzyć, że pracodawca odrzuci aplikację. Wówczas proponujemy inne miejsce pracy. W przypadku braku takiej możliwości informujemy kandydatów i pytamy, czy możemy się z nimi skontaktować, gdy znajdzie się dla nich miejsce pracy.

- Nie mam CV. Co mam zrobić?

To nie jest przeszkoda. Możesz również odwiedzić nas w naszym biurze stacjonarnym w Katowicach przy al. W. Korfantego 2, wówczas rekruter stworzy CV dla Ciebie. W CV pamiętaj, żeby podać nazwy pracodawców, okresy zatrudnienia i podstawowe dane osobowe tj. imię i nazwisko, miejsce pobytu, numer telefonu, aktualny adres e-mail oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Jakie macie oferty?

Współpracujemy z ponad 30 pracodawcami zagranicznymi w Holandii, Niemczech, Czechach oraz na Słowacji na różnych stanowiskach m.in. pracownik produkcji, magazynier, pakowacz, sortowacz, elektryk, stolarz, spawacz, mechanik, lakiernik i wiele innych! Nasze oferty pracy są kierowane dla wszystkich bez względu na płeć oraz wiek. Dla nas liczy się tylko Twoje doświadczenie, podejście do pracy, kultura osobista i motywacja do pracy.

Oferujemy pracę w Niemczech w branży spożywczej (produkcja mięsa, komisjonowanie mrożonek, praca na magazynach spożywczych) oraz technicznej i budowlanej (np. dla spawaczy, elektryków, hydraulików, malarzy), a w Holandii to głównie sektor AGF (sortowanie warzyw i owoców), szklarnie (chryzantemy, orchidee), magazyny (rozładunek i załadunek kontenerów, orderpicking, voicepicking, pakowanie).

Co dokładnie będę robić?

Twój zakres obowiązków zależy od konkretnego stanowiska oraz firmy, dla której będziesz pracować. Jeżeli podejmujesz pracę jako fachowiec, np. elektryk, hydraulik, stolarz to zakres obowiązków będzie stały, nie będzie się zmieniał i co więcej – na pewno dokładnie go znasz

Jeżeli wyjeżdżasz do Holandii to musisz wiedzieć, że stanowisko pracy może się zmienić w trakcie zatrudnienia np. ze względu na brak godzin na konkretnym zakładzie. Oznacza to, że aktualnie możesz pracować na sortowni warzyw i owoców, natomiast po pewnym czasie zostanie Ci zaproponowane inne stanowisko, aby utrzymać stałą liczbę godzin, np. na magazynie kwiatów lub szklarni. Pracując w Holandii w większości agencji nie ma gwarancji godzin, a grafik otrzymujesz maksymalnie 4 dni przed planowanym dniem pracy.

Pracując w Niemczech masz zawsze gwarancję godzin (min. pełny etat). Zakres obowiązków bardzo rzadko się zmienia, tzn. jeżeli przyjeżdżasz do pracy przy komisjonowaniu produktów spożywczych to najprawdopodobniej będziesz tam pracował długoterminowo. Może Ci zostać jednak zaproponowana inna praca, w przypadku gdy w aktualnej nie radzisz sobie z pełnieniem obowiązków.

Transport – jak wygląda?

Jeżeli chodzi o stanowiska fachowe, t.j. elektryk, mechanik, stolarz, spawacz i inne to pracodawcy wymagają własnego środka transportu tzn. musisz mieć własne auto na dojazdy. Jeżeli jesteś godnym polecenia fachowcem, na którym można polegać to na pewno zostanie Ci zaproponowany zwrot kosztów dojazdu z Polski do Niemiec.

Jeżeli wyjeżdżasz jako pracownik sortowni, magazynu, produkcji lub na inne stanowisko pracy niewymagające specjalnych kwalifikacji to na miejsce w Holandii lub Niemczech dojeżdżasz samodzielnie. Możemy Ci oczywiście pomóc znaleźć najtańszy transport, jednak nie opłacamy go, ani nie kredytujemy ze względu na to, że wielu kandydatów wcześniej traktowało nasze kredytowane przejazdy jako darmowy dojazd do Niemiec, gdzie nie podejmowali pracy. Po przyjeździe transport codzienny do pracy zapewnia pracodawca płatnie lub bezpłatnie. Konkretne koszty zależą od danej oferty pracy. Przed wyjazdem dokładnie poznasz wszystkie koszty.

Zakwaterowanie

W przypadku pracy na stanowiskach fachowych t.j. elektryk, spawacz, stolarz i innych w Niemczech otrzymasz zawsze pokój jednoosobowy. Maksymalny koszt miesięczny wynosi 450€. Maksymalny oznacza, że cena może być niższa, ale nigdy wyższa. Zgodnie z naszą polityką informujemy kandydatów zawsze o minimalnych zarobkach na danym stanowisku (bez premii, nadgodzin) i maksymalnych kosztach na miejscu (transport i zakwaterowanie).

W Holandii jako fachowiec, np. malarz, monter płyt GK, monter ścianek działowych, spawacz itp., otrzymasz pokój jednoosobowy bez żadnych opłat.

Wyjeżdżając do pracy na stanowiskach t.j. pracownik sortowni, magazynier, produkcji, komisjoner to w większości przypadków otrzymasz pokój wieloosobowy, np. 2-3 osobowy. Mamy również do dyspozycji pokoje jednoosobowe dla kandydatów, natomiast przydzielane są one najbardziej sprawdzonym osobom, na których można polegać i przyjechały rzeczywiście do podjęcia pracy długoterminowej. Liczba pokoi jednoosobowych jest zawsze ograniczona. O dostępności takich pokoi poinformuje Cię rekruter. Standardowo najwięcej jest pokoi dwuosobowych. Koszty zakwaterowanie są różne w zależności od oferty. W Holandii to zazwyczaj od 50€ do 107€ tygodniowo, w Niemczech w granicach 240€ do 270€ miesięcznie, lecz finalny koszt zakwaterowanie zostanie potwierdzony przy konkretnej ofercie przez rekrutera.

Wszystkie warunki zakwaterowania są sprawdzane przez lokalne władze, np. SNF w Holandii i ich odpowiednik w Niemczech i muszą spełniać, określone w statucie, standardowe wymagania. Zdjęcia zakwaterowania otrzymasz zawsze przed wyjazdem.

Ile będę zarabiać?

Fachowcy, którzy podjęli pracę po naszej rekrutacji, t.j. elektrycy, stolarze, malarze, spawacze zarabiają najmniej 2200€ netto / 168h / I klasa podatkowa. Najczęściej są to zarobki w granicach 2200€ netto do 2600€ netto bez nadgodzin, premii i bonusów. Nadgodziny nie trafiają na Zeitkonto.

Pracownicy produkcji, magazynierzy, sortowacze, pakowacze, czy komisjonerzy w Niemczech zarabiają w granicach 1100€ netto do 1500€ netto bez nadgodzin po kosztach zakwaterowania oraz transportu (łącznie w graniach od 250€ do 350€ miesięcznie). Nadgodziny często trafiają na Zeitkonto. Dokładne szczegóły otrzymasz w broszurze informacyjnej dotyczącej konkretnej oferty pracy.

W Holandii pracownicy zatrudnieni przez agencje zarabiają w granicach 200€ do 300€ netto po kosztach zakwaterowania, transportu i ubezpieczenia zdrowotnego. Wysokość wszystkich kosztów zależy od oferty pracy. Jeżeli masz własny transport, własne zakwaterowanie i samodzielnie opłacasz ubezpieczenie zdrowotne to tygodniówki otrzymasz w granicach 389€ netto do 420€ netto – oczywiście finalna wysokość tygodniówki zależy od ilości przepracowanych godzin i wysokości stawki godzinowej. Musisz też brać pod uwagę, że w Holandii pracownicy często nie mają gwarancji godzin, chociaż my jesteśmy w stanie zapewnić minimalną godzin lub zaproponować pracę bezpośrednio pod firmą. O szczegóły pytaj zawsze rekrutera.

Czy muszę znać języki obce?

Oferujemy oferty pracy ze znajomością oraz bez znajomości języka obcego. Jeżeli chcesz podjąć pracę na stanowisku fachowym np. jako elektryk, spawacz, stolarz, mechanik, lakiernik, malarz, hydraulik, pracownik ogólnobudowlany to znajomość języka niemieckiego (w Niemczech) lub angielskiego (w Holandii) jest kluczowym wymogiem i bez niej nie możemy zaproponować Ci pracy, jednak gdy już znasz j. niemiecki lub angielski to masz gwarancję, że nie zarobisz mniej niż 2000€ netto bez nadgodzin i to po wszystkich kosztach. Warto uczyć się języków obcych!

Na stanowiskach produkcyjnych, magazynowych nie musisz znać żadnego języka obcego. Na miejscu będziesz mieć kontakt z koordynatorem, liderem, który będzie służył wsparciem. Znajomość języka niemieckiego lub angielskiego na tych stanowiskach może być atutem – np. otrzymasz propozycję nowego stanowiska, lepszej płacy, gwarancję godzin (w Holandii).

Czy mogę się do Was zwrócić w przypadku problemów, pytań, pomocy?

Oczywiście! Jesteśmy tu dla naszych kandydatów i zawsze chętnie pomagamy – również na miejscu. Pamiętaj jednak, że pierwszą osobą kontaktową na miejscu jest koordynator pracodawcy, oraz że za zatrudnienie w Niemczech oraz Holandii odpowiada wyłącznie on - zgodnie z paragrafem 3 umowy skierowania do pracy za granicą. My jako rekruterzy możemy pomóc w kontaktach z pracodawcami, lecz nie mamy wpływu na ich decyzję.

Czy będę mieć ubezpieczenie?

Otrzymasz ubezpieczenie zdrowotne. W Niemczech możesz samodzielnie wybrać sobie ubezpieczalnie lub skorzystać z tej, z którą współpracuje pracodawca. W Holandii również możesz wybrać samodzielnie lub skorzystać z grupowego ubezpieczenia pracodawcy. Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe i ani pracodawca, ani my nie oferujemy ubezpieczenia NNW.

Dbamy o najwyższą jakość obsługi kandydatów, ponieważ liczą się dla nas dobre opinie. Zawsze możemy pomóc w tłumaczeniu pasków z wypłat, czasu pracy, jednak do tego musimy mieć Twoją zgodę – bez niej nie jesteśmy w stanie pomóc.

Więcej informacji znajduje się w ogólnych warunkach umów poniżej.

Czytam wiele opinii o pracy w Holandii i Niemczech. Wiele osób narzeka, ostrzega, skarży się na agencje i pracodawców. Czy jest czego się obawiać?

Rozumiemy obawy naszych kandydatów. Kiedyś i my pracowaliśmy za granicą i mieliśmy dokładnie te same obawy przed oszustwami, brakiem pracy lub strasznym zakwaterowaniem. Dzięki temu, że wiemy, jak wygląda praca za granicą z obydwóch stron to jesteśmy w stanie obszernie odpowiedzieć na to pytania.

W Holandii i Niemczech istnieje wiele agencji pracy zatrudniających czasowo lub na stałe pracowników, których oddelegowują do pracy na różnych stanowiskach. Każda agencja musi posiadać specjalne zezwolenie od lokalnych władz (również w Polsce). Takie zezwolenie nie jest wydawane na zawsze. Wszystkie agencje są regularnie kontrolowane przez lokalne organy dopuszczone do kontrolowania pracodawców i agencji pracy. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek naruszeń pozwolenia są cofane. Prawo w Holandii i Niemczech jest bezwzględne wobec nieuczciwych firm, więc jeżeli agencja na rynku istnieje od kilku lat możesz być pewny(a), że działa zgodnie z prawem.

To samo dotyczy zakwaterowań. Warunki, w których mieszkają pracownicy podlegają ścisłym kontrolom i jeżeli jakakolwiek kontrola byłaby negatywna to pracodawca ponosi za to odpowiedzialność finansową. Musisz też wziąć pod uwagę to, że w większości przypadków agencja, czy pracodawca nie zatrudnia sprzątaczek, które dbałyby o porządek w miejscach zakwaterowania, dlatego to Ty musisz dbać o to, by podłoga była zawsze czysta, śmieci były wyniesione, naczynia pozmywane, stoły i blaty przetarte, odkurzone. Tak jak to robisz u siebie w domu.

Jeżeli przyjeżdżasz do Holandii lub Niemiec z myślą, aby uczciwie pracować to możesz być pewny(a), że pracodawca zapewni Ci warunki, abyś był zadowolony(a) i osiągnął(-ęła) swój cel. Osoby, które nie stosują się do ogólnie przyjętych zasad i nie żyją z innymi osobami zgodnie z normami społecznymi, nadużywają alkoholu i używek, przeszkadzają innym pracownikom, są wykwaterowywane i stosunek pracy z nimi jest zakańczany.

Od nas możesz zawsze oczekiwać szczerości – jeżeli wiemy, że na miejscu jest mała ilość godzin, częste zmiany stanowiska pracy, dostępne tylko pokoje dwu i więcej osobowe to nie nawijamy makaronu na uszy i przekonujemy, że dane stanowisko jest idealne. Przedstawiamy zawsze plusy i minusy pracy, nigdy same pozytywne jej aspekty. My również nie będziemy naciskać na Ciebie, abyś podjął(-ęła) decyzję w krótkim czasie. Jak wspomniane wcześniej – my sami pracowaliśmy za granicą i rozumiemy naszych kandydatów. Liczą się dla nas dobre opinie.

Czy macie oferty pracy dla par, grup?

Tak. Co więcej – oferujemy zawsze wspólne zakwaterowanie a często również możemy zapewnić pracę w tym samym zakładzie pracy i na tych samych zmianach. Pary zawsze dostają swój własny pokój, a grupy staramy się umawiać na zakwaterowania 2-3 osobowe. Oczywiście jednoosobowe są również dostępne.

Muszę mieć doświadczenie?

Przy stanowiskach produkcyjnych i magazynowych w Holandii i Niemczech nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia, ani znajomości języków obcych. Co więcej – możesz liczyć również na rozwój na stanowiskach; awanse, podwyżki, dodatkowe benefity. Niektórzy nasi kandydaci, którzy wyjechali w lipcu i sierpniu 2020 dalej pracują, niektórzy przeszli na stanowiska biurowe, a nawet zostali koordynatorami! Jedyne, co od Ciebie oczekujemy to nienaganne zachowanie i wysoka motywacja do pracy.

Wyjazd, umowy i zatrudnienie

Czy mam gwarancję, że wyjadę i czy na miejscu będzie praca?

Oczywiście. Wszyscy kandydaci, których kierujemy do pracy za granicą otrzymują umowę skierowania do pracy za granicą. Nie jedziesz tam w ciemno i zawsze masz kontakt do nas i lokalnego koordynatora. Umowę możesz podpisać zdalnie lub stacjonarnie u nas w biurze w Katowicach. Zawsze bardzo chętnie zapraszamy naszych kandydatów do biura, gdzie przy kawie możemy omówić wszystkie, nawet najdrobniejsze, szczegóły dotyczące pracy za granicą.

Jakie dokumenty muszę posiadać, aby wyjechać z Wami?

Oczywiście musisz mieć ważny dowód osobisty lub paszport. Nie może on być w żaden sposób uszkodzony np. pęknięty, zalaminowany, sklejony. Jeżeli jesteś uczniem lub studentem to zabierz ze sobą również legitymację uczniowską lub studencką. Niektórzy nasi partnerzy wymagają zaświadczenia o niekaralności, które musisz odebrać i przekazać pracodawcy – my nie wymagamy zaświadczenia w biurze. Dodatkowo musisz posiadać numer konta bankowego prowadzony w EUR i kartę do niego. Jeżeli wyjeżdżasz kolejny raz do Holandii to zabierz również numer SOFI. Jeżeli posiadasz jakieś certyfikaty, dyplomy, które pozwolą Ci na zyskanie

Na jaki najkrótszy okres mogę wyjechać?

Standardowo nasi kandydaci przyjeżdżają na najkrócej 3 miesiące. Istnieje również możliwość pracy dłużej – nawet stałej!

Czy muszę być pełnoletni(a), czy wystarczy zgoda rodziców?

Musisz mieć ukończone 18 lat w dniu wyjazdu.

Czy mogę mieszkać na mieszkaniu prywatnym?

Oczywiście! Kandydatów z prywatnym zakwaterowaniem umawiamy na indywidualne spotkanie w biurze w Holandii. Pamiętaj, że jeżeli masz własne zakwaterowanie to również musisz zapewnić sobie transport do pracy.

Czy jest możliwość wyżywienia?

Niestety nie. Nie opłacamy, ani nie oferujemy dodatkowego wykupu wyżywienia.

Czy zawsze będę zarabiał tyle samo, czy mogę liczyć na podwyżki?

Zawsze możesz liczyć na podwyżkę! Kiedy ją dostaniesz i w jakiej wysokości zależy wyłącznie od Twojej motywacji i podejścia do pracy. Jeżeli na miejscu będzie mógł pracodawca na Ciebie liczyć, nie będziesz mieć nieusprawiedliwionych nieobecności to na pewno otrzymasz podwyżkę. Atutem też będzie nauka podstaw lokalnego języka – to zawsze się ceni!

Czy pracując w Holandii lub Niemczech mogę dostać stałą umowę?

Oczywiście, natomiast stała umowę o pracę otrzymują długoterminowi pracownicy.

Jakie są obostrzenia dotyczące COVID-19? Czy bezpiecznie mogę wyjechać?

Aktualne informacje o obostrzeniach związanych z COVID-19 znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus

OWU

Ogólne warunki umów zgodne z treścią art. 85 ustawy z 20 kwietnia 2004 r.

o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, które wynikają z umów

zawartych pomiędzy Pracodawcą Zagranicznym a Agencją Zatrudnienia Uppeo s.c. (nr cert. 22878):

1. Uppeo s.c. oświadcza, że wszystkie informacje, które przekazuje swoim Kandydatom, Kierowanym zostały potwierdzone przez Pracodawcę Zagranicznego, jak również zatwierdzone na piśmie w formie umowy pomiędzy Uppeo s.c. a Pracodawcą Zagranicznym.

2. Czas trwania umowy jest ustalany przez Pracodawcę Zagranicznego w umowie o współpracy z Uppeo s.c., jednak pracodawca zagraniczny, jak i pracownik (Kierowany) mogą wypowiedzieć umowę zgodnie z obowiązującym prawem pracy w kraju rejestracji pracodawcy zagranicznego. Wszystkie umowy o pracę są zawierane z intencją pracy długoterminowej.

3. Podmiotem odpowiedzialnym wobec Kierowanego za należyte wykonanie przez Pracodawcę Zagranicznego umowy o pracę i zachowanie warunków określonych w niej określonych, na podstawie której wykonywana będzie praca zarobkowa, jest wyłącznie Pracodawca Zagraniczny. Kierowany przyjmuje do wiadomości, że finalne zatrudnienie go na podstawie umowy o pracę, czy też złożenie w tym zakresie ofert, leży wyłącznie w gestii Pracodawcy Zagranicznego, a Uppeo s.c. nie ma na te czynności żadnego wpływu. W przypadku nienależytego wykonania pracy przez Kierowanego, Pracodawcy Zagranicznemu przysługują uprawnienia wynikające z ważnych, obowiązujących, lokalnych przepisów prawa pracy, a w szczególności obowiązującego lokalnego Kodeksu Pracy w danym Państwie.

4. W przypadku nie wywiązania się przez Pracodawcę Zagranicznego z warunków umowy o pracę zawartej z Kierowanym, Kierowanemu przysługuje, od Pracodawcy zagranicznego, zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania Kierowanego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej do miejsca świadczenia pracy na rzecz Pracodawcy Zagranicznego i powrotu. W celu uzyskania przysługującego zwrotu Kierowany powinien zwrócić się do Pracodawcy Zagranicznego. Wszelkie inne roszczenie wynikłe w niewykonania lub nienależytego wykonania umów zawartych pomiędzy Pracodawcą Zagranicznym a Kierowanym pracownikiem obciążają Pracodawcę Zagranicznego. Spory wynikłe z umowy o pracę lub z jej nie zawarcia pomiędzy Kierowanym (pracownikiem) a Pracodawcą Zagranicznym powinny będą rozstrzygane w postępowaniu sądowym lub mediacyjnym wyłącznie w relacji między tymi dwoma podmiotami.

5. Uppeo s.c. służy pomocą Kierowanym w komunikacji z Pracodawcą Zagranicznym, jednak Kierowany jest świadomy, że finalne decyzje dotyczące jego wniosków, skarg i próśb rozpatruje Pracodawca Zagraniczny i Uppeo s.c. nie ma wpływu na te decyzje zgodnie z informacjami powyżej.

 

Masz jeszcze jakieś pytania? Zadaj nam je bezpośrednio! Kliknij link poniżej, a my odpowiemy na Twoje zapytanie w ciągu 24h.

Mimo, że my – Uppeo s.c. - jesteśmy butikową agencją rekrutacyjną z Katowic, to każdego dnia zgłaszają się do nas dziesiątki kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy za granicą, a od początku naszej działalności wyjechało z nami ponad 600 osób do pracy w Holandii, Niemczech, Czechach oraz na Słowacji. Co więcej – wielu z tych osób pracuje dalej! Ich opinie liczą się dla nas najbardziej. Jesteśmy wdzięczni za okazane nam zaufanie!

W związku z tym, że coraz więcej osób wysyła nam zapytania o pracę, zdecydowaliśmy się przygotować artykuł (tzw. FAQ), który odpowiada na ponad 90% pytań, które chcesz zadać przed wyjazdem za granicę. Bardzo nas cieszy, że wiesz o co pytać, chcesz poznać opinie odpowiednich osób i dowiedzieć się więcej o miejscu pracy, a my chcemy, aby nasz kandydat(ka) otrzymał(-a) wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe, informacje o miejscu pracy. Decyzja o wyjeździe za granicę jest bardzo trudna i nie można jej podjąć w przeciągu 10-o minutowej rozmowy z rekruterem, dlatego jesteśmy tutaj dla Ciebie, by pomóc Ci tę decyzję podjąć i przekazać jak najwięcej informacji.

Jeżeli będziesz chciał z nami porozmawiać osobiście to odwiedź Katowice i spotkaj się z nami przy al. W. Korfantego 2, gdzie osobiście poznasz nasze opinie o miejscach pracy, warunkach pracy, które pomogą Ci podjąć tę trudną decyzję.

Aby uzyskać odpowiedź musisz kliknąć na pytanie. Odpowiedź rozwinie się pod nim.

Przeglądaj oferty pracy za granicą

Zadaj nam pytanie!

Dziękujemy za poświęcony czas na zapoznanie się z naszym FAQ. Mamy nadzieję, że znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania. Zawsze możesz nam zadać dodatkowe pytanie w formularzu poniżej a unikalne pytania i odpowiedzi na nie dodamy do tego materiału! Liczą się dla nas dobre opinie, dlatego będziemy odpowiadać szczerze i konkretnie.

Chcesz podjąć sprawdzoną, legalną i długoterminową pracę za granicą? Poznaj nasze oferty pracy w Holandii, Niemczech i Czechach. Mamy dla Ciebie oferty pracy również bez języka i doświadczenia. Kliknij przycisk poniżej i poznaj nasze najnowsze oferty pracy za granicą.

3. Co dokładnie będę robić?

1. Jak długo trwa proces rekrutacji?

2. Jakie macie oferty pracy?

9. Czy będę mieć ubezpieczenie?

4. Transport - jak wygląda?

5. Zakwaterowanie

6. Ile będę zarabiać?

7. Czy muszę znać j. obce?

8. Czy mogę się do Was zwrócić w przypadku problemów, pytań, pomocy?

11. Czy macie oferty dla par i grup?

12. Muszę mieć doświadczenie?

13. Wyjazd, umowy i zatrudnienie

14. Ogólne Warunki Umów

10.  Czytam wiele opinii o pracy w Holandii i Niemczech. Wiele osób narzeka, ostrzega, skarży się na agencje i pracodawców. Czy jest czego się obawiać?

Wszyscy kandydaci najpierw odbywają krótką rozmowę telefoniczną z rekruterem, następnie na adres e-mail otrzymują broszurę informacyjną ze zdjęciami zakwaterowania, warunkami pracy itp., po akceptacji oferty konieczne jest przesłanie do nas swojego, aktualnego CV. Akceptacja aplikacji trwa do 24h od momentu przesłania CV. Po akceptacji kontaktujemy się z kandydatem i informujemy i możliwości przyjazdu. Aktualnie możliwe są przyjazdy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00.

- A co jeżeli odpowiedź będzie negatywna?

Może się zdarzyć, że pracodawca odrzuci aplikację. Wówczas proponujemy inne miejsce pracy. W przypadku braku takiej możliwości informujemy kandydatów i pytamy, czy możemy się z nimi skontaktować, gdy znajdzie się dla nich miejsce pracy.

- Nie mam CV. Co mam zrobić?

To nie jest przeszkoda. Możesz również odwiedzić nas w naszym biurze stacjonarnym w Katowicach przy al. W. Korfantego 2, wówczas rekruter stworzy CV dla Ciebie. W CV pamiętaj, żeby podać nazwy pracodawców, okresy zatrudnienia i podstawowe dane osobowe tj. imię i nazwisko, miejsce pobytu, numer telefonu, aktualny adres e-mail oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Współpracujemy z ponad 30 pracodawcami zagranicznymi w Holandii, Niemczech, Czechach oraz na Słowacji na różnych stanowiskach m.in. pracownik produkcji, magazynier, pakowacz, sortowacz, elektryk, stolarz, spawacz, mechanik, lakiernik i wiele innych! Nasze oferty pracy są kierowane dla wszystkich bez względu na płeć oraz wiek. Dla nas liczy się tylko Twoje doświadczenie, podejście do pracy, kultura osobista i motywacja do pracy.

Oferujemy pracę w Niemczech w branży spożywczej (produkcja mięsa, komisjonowanie mrożonek, praca na magazynach spożywczych) oraz technicznej i budowlanej (np. dla spawaczy, elektryków, hydraulików, malarzy), a w Holandii to głównie sektor AGF (sortowanie warzyw i owoców), szklarnie (chryzantemy, orchidee), magazyny (rozładunek i załadunek kontenerów, orderpicking, voicepicking, pakowanie).

Twój zakres obowiązków zależy od konkretnego stanowiska oraz firmy, dla której będziesz pracować. Jeżeli podejmujesz pracę jako fachowiec, np. elektryk, hydraulik, stolarz to zakres obowiązków będzie stały, nie będzie się zmieniał i co więcej – na pewno dokładnie go znasz

Jeżeli wyjeżdżasz do Holandii to musisz wiedzieć, że stanowisko pracy może się zmienić w trakcie zatrudnienia np. ze względu na brak godzin na konkretnym zakładzie. Oznacza to, że aktualnie możesz pracować na sortowni warzyw i owoców, natomiast po pewnym czasie zostanie Ci zaproponowane inne stanowisko, aby utrzymać stałą liczbę godzin, np. na magazynie kwiatów lub szklarni. Pracując w Holandii w większości agencji nie ma gwarancji godzin, a grafik otrzymujesz maksymalnie 4 dni przed planowanym dniem pracy.

Pracując w Niemczech masz zawsze gwarancję godzin (min. pełny etat). Zakres obowiązków bardzo rzadko się zmienia, tzn. jeżeli przyjeżdżasz do pracy przy komisjonowaniu produktów spożywczych to najprawdopodobniej będziesz tam pracował długoterminowo. Może Ci zostać jednak zaproponowana inna praca, w przypadku gdy w aktualnej nie radzisz sobie z pełnieniem obowiązków.

Jeżeli chodzi o stanowiska fachowe, t.j. elektryk, mechanik, stolarz, spawacz i inne to pracodawcy wymagają własnego środka transportu tzn. musisz mieć własne auto na dojazdy. Jeżeli jesteś godnym polecenia fachowcem, na którym można polegać to na pewno zostanie Ci zaproponowany zwrot kosztów dojazdu z Polski do Niemiec.

Jeżeli wyjeżdżasz jako pracownik sortowni, magazynu, produkcji lub na inne stanowisko pracy niewymagające specjalnych kwalifikacji to na miejsce w Holandii lub Niemczech dojeżdżasz samodzielnie. Możemy Ci oczywiście pomóc znaleźć najtańszy transport, jednak nie opłacamy go, ani nie kredytujemy ze względu na to, że wielu kandydatów wcześniej traktowało nasze kredytowane przejazdy jako darmowy dojazd do Niemiec, gdzie nie podejmowali pracy. Po przyjeździe transport codzienny do pracy zapewnia pracodawca płatnie lub bezpłatnie. Konkretne koszty zależą od danej oferty pracy. Przed wyjazdem dokładnie poznasz wszystkie koszty.

W przypadku pracy na stanowiskach fachowych t.j. elektryk, spawacz, stolarz i innych w Niemczech otrzymasz zawsze pokój jednoosobowy. Maksymalny koszt miesięczny wynosi 450€. Maksymalny oznacza, że cena może być niższa, ale nigdy wyższa. Zgodnie z naszą polityką informujemy kandydatów zawsze o minimalnych zarobkach na danym stanowisku (bez premii, nadgodzin) i maksymalnych kosztach na miejscu (transport i zakwaterowanie).

W Holandii jako fachowiec, np. malarz, monter płyt GK, monter ścianek działowych, spawacz itp., otrzymasz pokój jednoosobowy bez żadnych opłat.

Wyjeżdżając do pracy na stanowiskach t.j. pracownik sortowni, magazynier, produkcji, komisjoner to w większości przypadków otrzymasz pokój wieloosobowy, np. 2-3 osobowy. Mamy również do dyspozycji pokoje jednoosobowe dla kandydatów, natomiast przydzielane są one najbardziej sprawdzonym osobom, na których można polegać i przyjechały rzeczywiście do podjęcia pracy długoterminowej. Liczba pokoi jednoosobowych jest zawsze ograniczona. O dostępności takich pokoi poinformuje Cię rekruter. Standardowo najwięcej jest pokoi dwuosobowych. Koszty zakwaterowanie są różne w zależności od oferty. W Holandii to zazwyczaj od 50€ do 107€ tygodniowo, w Niemczech w granicach 240€ do 270€ miesięcznie, lecz finalny koszt zakwaterowanie zostanie potwierdzony przy konkretnej ofercie przez rekrutera.

Wszystkie warunki zakwaterowania są sprawdzane przez lokalne władze, np. SNF w Holandii i ich odpowiednik w Niemczech i muszą spełniać, określone w statucie, standardowe wymagania. Zdjęcia zakwaterowania otrzymasz zawsze przed wyjazdem.

Fachowcy, którzy podjęli pracę po naszej rekrutacji, t.j. elektrycy, stolarze, malarze, spawacze zarabiają najmniej 2200€ netto / 168h / I klasa podatkowa. Najczęściej są to zarobki w granicach 2200€ netto do 2600€ netto bez nadgodzin, premii i bonusów. Nadgodziny nie trafiają na Zeitkonto.

Pracownicy produkcji, magazynierzy, sortowacze, pakowacze, czy komisjonerzy w Niemczech zarabiają w granicach 1100€ netto do 1500€ netto bez nadgodzin po kosztach zakwaterowania oraz transportu (łącznie w graniach od 250€ do 350€ miesięcznie). Nadgodziny często trafiają na Zeitkonto. Dokładne szczegóły otrzymasz w broszurze informacyjnej dotyczącej konkretnej oferty pracy.

W Holandii pracownicy zatrudnieni przez agencje zarabiają w granicach 200€ do 300€ netto po kosztach zakwaterowania, transportu i ubezpieczenia zdrowotnego. Wysokość wszystkich kosztów zależy od oferty pracy. Jeżeli masz własny transport, własne zakwaterowanie i samodzielnie opłacasz ubezpieczenie zdrowotne to tygodniówki otrzymasz w granicach 389€ netto do 420€ netto – oczywiście finalna wysokość tygodniówki zależy od ilości przepracowanych godzin i wysokości stawki godzinowej. Musisz też brać pod uwagę, że w Holandii pracownicy często nie mają gwarancji godzin, chociaż my jesteśmy w stanie zapewnić minimalną godzin lub zaproponować pracę bezpośrednio pod firmą. O szczegóły pytaj zawsze rekrutera.

 

 

 

 

 

 

Oferujemy oferty pracy ze znajomością oraz bez znajomości języka obcego. Jeżeli chcesz podjąć pracę na stanowisku fachowym np. jako elektryk, spawacz, stolarz, mechanik, lakiernik, malarz, hydraulik, pracownik ogólnobudowlany to znajomość języka niemieckiego (w Niemczech) lub angielskiego (w Holandii) jest kluczowym wymogiem i bez niej nie możemy zaproponować Ci pracy, jednak gdy już znasz j. niemiecki lub angielski to masz gwarancję, że nie zarobisz mniej niż 2000€ netto bez nadgodzin i to po wszystkich kosztach. Warto uczyć się języków obcych!

Na stanowiskach produkcyjnych, magazynowych nie musisz znać żadnego języka obcego. Na miejscu będziesz mieć kontakt z koordynatorem, liderem, który będzie służył wsparciem. Znajomość języka niemieckiego lub angielskiego na tych stanowiskach może być atutem – np. otrzymasz propozycję nowego stanowiska, lepszej płacy, gwarancję godzin (w Holandii).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oczywiście! Jesteśmy tu dla naszych kandydatów i zawsze chętnie pomagamy – również na miejscu. Pamiętaj jednak, że pierwszą osobą kontaktową na miejscu jest koordynator pracodawcy, oraz że za zatrudnienie w Niemczech oraz Holandii odpowiada wyłącznie on - zgodnie z paragrafem 3 umowy skierowania do pracy za granicą. My jako rekruterzy możemy pomóc w kontaktach z pracodawcami, lecz nie mamy wpływu na ich decyzję.

Dbamy o najwyższą jakość obsługi kandydatów, ponieważ liczą się dla nas dobre opinie. Zawsze możemy pomóc w tłumaczeniu pasków z wypłat, czasu pracy, jednak do tego musimy mieć Twoją zgodę – bez niej nie jesteśmy w stanie pomóc.

Więcej informacji znajduje się w ogólnych warunkach umów poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otrzymasz ubezpieczenie zdrowotne. W Niemczech możesz samodzielnie wybrać sobie ubezpieczalnie lub skorzystać z tej, z którą współpracuje pracodawca. W Holandii również możesz wybrać samodzielnie lub skorzystać z grupowego ubezpieczenia pracodawcy. Ubezpieczenie NNW nie jest obowiązkowe i ani pracodawca, ani my nie oferujemy ubezpieczenia NNW.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozumiemy obawy naszych kandydatów. Kiedyś i my pracowaliśmy za granicą i mieliśmy dokładnie te same obawy przed oszustwami, brakiem pracy lub strasznym zakwaterowaniem. Dzięki temu, że wiemy, jak wygląda praca za granicą z obydwóch stron to jesteśmy w stanie obszernie odpowiedzieć na to pytania.

W Holandii i Niemczech istnieje wiele agencji pracy zatrudniających czasowo lub na stałe pracowników, których oddelegowują do pracy na różnych stanowiskach. Każda agencja musi posiadać specjalne zezwolenie od lokalnych władz (również w Polsce). Takie zezwolenie nie jest wydawane na zawsze. Wszystkie agencje są regularnie kontrolowane przez lokalne organy dopuszczone do kontrolowania pracodawców i agencji pracy. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek naruszeń pozwolenia są cofane. Prawo w Holandii i Niemczech jest bezwzględne wobec nieuczciwych firm, więc jeżeli agencja na rynku istnieje od kilku lat możesz być pewny(a), że działa zgodnie z prawem.

To samo dotyczy zakwaterowań. Warunki, w których mieszkają pracownicy podlegają ścisłym kontrolom i jeżeli jakakolwiek kontrola byłaby negatywna to pracodawca ponosi za to odpowiedzialność finansową. Musisz też wziąć pod uwagę to, że w większości przypadków agencja, czy pracodawca nie zatrudnia sprzątaczek, które dbałyby o porządek w miejscach zakwaterowania, dlatego to Ty musisz dbać o to, by podłoga była zawsze czysta, śmieci były wyniesione, naczynia pozmywane, stoły i blaty przetarte, odkurzone. Tak jak to robisz u siebie w domu.

Jeżeli przyjeżdżasz do Holandii lub Niemiec z myślą, aby uczciwie pracować to możesz być pewny(a), że pracodawca zapewni Ci warunki, abyś był zadowolony(a) i osiągnął(-ęła) swój cel. Osoby, które nie stosują się do ogólnie przyjętych zasad i nie żyją z innymi osobami zgodnie z normami społecznymi, nadużywają alkoholu i używek, przeszkadzają innym pracownikom, są wykwaterowywane i stosunek pracy z nimi jest zakańczany.

Od nas możesz zawsze oczekiwać szczerości – jeżeli wiemy, że na miejscu jest mała ilość godzin, częste zmiany stanowiska pracy, dostępne tylko pokoje dwu i więcej osobowe to nie nawijamy makaronu na uszy i przekonujemy, że dane stanowisko jest idealne. Przedstawiamy zawsze plusy i minusy pracy, nigdy same pozytywne jej aspekty. My również nie będziemy naciskać na Ciebie, abyś podjął(-ęła) decyzję w krótkim czasie. Jak wspomniane wcześniej – my sami pracowaliśmy za granicą i rozumiemy naszych kandydatów. Liczą się dla nas dobre opinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak. Co więcej – oferujemy zawsze wspólne zakwaterowanie a często również możemy zapewnić pracę w tym samym zakładzie pracy i na tych samych zmianach. Pary zawsze dostają swój własny pokój, a grupy staramy się umawiać na zakwaterowania 2-3 osobowe. Oczywiście jednoosobowe są również dostępne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy stanowiskach produkcyjnych i magazynowych w Holandii i Niemczech nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia, ani znajomości języków obcych. Co więcej – możesz liczyć również na rozwój na stanowiskach; awanse, podwyżki, dodatkowe benefity. Niektórzy nasi kandydaci, którzy wyjechali w lipcu i sierpniu 2020 dalej pracują, niektórzy przeszli na stanowiska biurowe, a nawet zostali koordynatorami! Jedyne, co od Ciebie oczekujemy to nienaganne zachowanie i wysoka motywacja do pracy.

Czy mam gwarancję, że wyjadę i czy na miejscu będzie praca?

Oczywiście. Wszyscy kandydaci, których kierujemy do pracy za granicą otrzymują umowę skierowania do pracy za granicą. Nie jedziesz tam w ciemno i zawsze masz kontakt do nas i lokalnego koordynatora. Umowę możesz podpisać zdalnie lub stacjonarnie u nas w biurze w Katowicach. Zawsze bardzo chętnie zapraszamy naszych kandydatów do biura, gdzie przy kawie możemy omówić wszystkie, nawet najdrobniejsze, szczegóły dotyczące pracy za granicą.

Jakie dokumenty muszę posiadać, aby wyjechać z Wami?

Oczywiście musisz mieć ważny dowód osobisty lub paszport. Nie może on być w żaden sposób uszkodzony np. pęknięty, zalaminowany, sklejony. Jeżeli jesteś uczniem lub studentem to zabierz ze sobą również legitymację uczniowską lub studencką. Niektórzy nasi partnerzy wymagają zaświadczenia o niekaralności, które musisz odebrać i przekazać pracodawcy – my nie wymagamy zaświadczenia w biurze. Dodatkowo musisz posiadać numer konta bankowego prowadzony w EUR i kartę do niego. Jeżeli wyjeżdżasz kolejny raz do Holandii to zabierz również numer SOFI. Jeżeli posiadasz jakieś certyfikaty, dyplomy, które pozwolą Ci na zyskanie

Na jaki najkrótszy okres mogę wyjechać?

Standardowo nasi kandydaci przyjeżdżają na najkrócej 3 miesiące. Istnieje również możliwość pracy dłużej – nawet stałej!

Czy muszę być pełnoletni(a), czy wystarczy zgoda rodziców?

Musisz mieć ukończone 18 lat w dniu wyjazdu.

Czy mogę mieszkać na mieszkaniu prywatnym?

Oczywiście! Kandydatów z prywatnym zakwaterowaniem umawiamy na indywidualne spotkanie w biurze w Holandii. Pamiętaj, że jeżeli masz własne zakwaterowanie to również musisz zapewnić sobie transport do pracy.

Czy jest możliwość wyżywienia?

Niestety nie. Nie opłacamy, ani nie oferujemy dodatkowego wykupu wyżywienia.

Czy zawsze będę zarabiał tyle samo, czy mogę liczyć na podwyżki?

Zawsze możesz liczyć na podwyżkę! Kiedy ją dostaniesz i w jakiej wysokości zależy wyłącznie od Twojej motywacji i podejścia do pracy. Jeżeli na miejscu będzie mógł pracodawca na Ciebie liczyć, nie będziesz mieć nieusprawiedliwionych nieobecności to na pewno otrzymasz podwyżkę. Atutem też będzie nauka podstaw lokalnego języka – to zawsze się ceni!

Czy pracując w Holandii lub Niemczech mogę dostać stałą umowę?

Oczywiście, natomiast stała umowę o pracę otrzymują długoterminowi pracownicy.

Jakie są obostrzenia dotyczące COVID-19? Czy bezpiecznie mogę wyjechać?

Aktualne informacje o obostrzeniach związanych z COVID-19 znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus

Ogólne warunki umów zgodne z treścią art. 85 ustawy z 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, które wynikają z umów
zawartych pomiędzy Pracodawcą Zagranicznym a Agencją Zatrudnienia Uppeo s.c. (nr cert. 22878):

 1. Uppeo s.c. oświadcza, że wszystkie informacje, które przekazuje swoim Kandydatom, Kierowanym zostały potwierdzone przez Pracodawcę Zagranicznego, jak również zatwierdzone na piśmie w formie umowy pomiędzy Uppeo s.c. a Pracodawcą Zagranicznym.
   
 2. Czas trwania umowy jest ustalany przez Pracodawcę Zagranicznego w umowie o współpracy z Uppeo s.c., jednak pracodawca zagraniczny, jak i pracownik (Kierowany) mogą wypowiedzieć umowę zgodnie z obowiązującym prawem pracy w kraju rejestracji pracodawcy zagranicznego. Wszystkie umowy o pracę są zawierane z intencją pracy długoterminowej.
   
 3. Podmiotem odpowiedzialnym wobec Kierowanego za należyte wykonanie przez Pracodawcę Zagranicznego umowy o pracę i zachowanie warunków określonych w niej określonych, na podstawie której wykonywana będzie praca zarobkowa, jest wyłącznie Pracodawca Zagraniczny. Kierowany przyjmuje do wiadomości, że finalne zatrudnienie go na podstawie umowy o pracę, czy też złożenie w tym zakresie ofert, leży wyłącznie w gestii Pracodawcy Zagranicznego, a Uppeo s.c. nie ma na te czynności żadnego wpływu. W przypadku nienależytego wykonania pracy przez Kierowanego, Pracodawcy Zagranicznemu przysługują uprawnienia wynikające z ważnych, obowiązujących, lokalnych przepisów prawa pracy, a w szczególności obowiązującego lokalnego Kodeksu Pracy w danym Państwie.
   
 4. W przypadku nie wywiązania się przez Pracodawcę Zagranicznego z warunków umowy o pracę zawartej z Kierowanym, Kierowanemu przysługuje, od Pracodawcy zagranicznego, zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania Kierowanego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej do miejsca świadczenia pracy na rzecz Pracodawcy Zagranicznego i powrotu. W celu uzyskania przysługującego zwrotu Kierowany powinien zwrócić się do Pracodawcy Zagranicznego. Wszelkie inne roszczenie wynikłe w niewykonania lub nienależytego wykonania umów zawartych pomiędzy Pracodawcą Zagranicznym a Kierowanym pracownikiem obciążają Pracodawcę Zagranicznego. Spory wynikłe z umowy o pracę lub z jej nie zawarcia pomiędzy Kierowanym (pracownikiem) a Pracodawcą Zagranicznym powinny będą rozstrzygane w postępowaniu sądowym lub mediacyjnym wyłącznie w relacji między tymi dwoma podmiotami.
   
 5. Uppeo s.c. służy pomocą Kierowanym w komunikacji z Pracodawcą Zagranicznym, jednak Kierowany jest świadomy, że finalne decyzje dotyczące jego wniosków, skarg i próśb rozpatruje Pracodawca Zagraniczny i Uppeo s.c. nie ma wpływu na te decyzje zgodnie z informacjami powyżej.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania przed wyjazdem do pracy za granicą

 

Przeczytaj pozostałe

nasze artykuły

 

12 lipca 2022
Sezon na remonty, budowy, przebudowy trwa w pełni, więc w
22 października 2021
Planujesz wyjechać w najbliższym czasie do Holandii? Sprawdź, jakie są
23 sierpnia 2021
Szukasz pracy w Holandii? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych ofert
uppeo-opinie
23 kwietnia 2021
praca-za-granica-bez-jezyka-od-zaraz
 1. pl
 2. en

Wróć do listy artykułów